Енерджи-Калиакра победи в Каварна Марица (Пловдив) с 3:1 (25:18, 27:29, 25:20, 25:17) в мач от осмия кръг на Държавното първенство по волейбол за жени.

Състезателките от Каварна спечелиха първия гейм, но позволиха на пловдивчанки да победят във втория в равностойна, но драматична битка. В третата част на срещата Марица поведе и водеше до първото техническо прекъсване - 4:8. След това домакините преодоляха смущението си, изравниха резултата и излязоха за второто техническо прекъсване с 4 точки аванс. След по-стабилна игра, те увеличиха разликата в края на гейма на 5 точки.

В последния гейм Енерджи-Калиакра продължи да играе силно в защита и нападение и го затвори при резултат 25:17.

Академик (София) - Спартак (Плевен) - 0:3 (13:25, 21:25, 13:25)

Енерджи-Калиакра - Марица (Пловдив) - 3:1 (25:18, 27:29, 25:20, 25:17)

Славия - Локомотив (София) - 3:2 (25:22, 14:25, 24:26, 25:22, 15:11) - срещата се игра на 5 декември