Спартак (Плевен) постигна трета победа в последните си четири мача във Втора Лига. В среща от 24-ия кръг "синьо-белите" надиграха у дома състава на Черноморец (Балчик) с 2:1.

Джорджио Димитров даде аванс на гостите в 30-ата минута. Малко по-късно ситуацията на домакините стана още по-тежка, тъй като капитанът Иво Върбанов бе изгонен с червен картон. Скоро обаче ситуацията се промени и последва червен картон за Георги Радев от гостите и дузпа за Спартак, която Преслав Антонов реализира. През втората част Васил Шопов пък донесе успеха на тима от Северозападна България.

След успеха си днес Спартак се изкачи до шесто място в класирането с актив от 37 точки. Черноморец пък е последен с равен брой точки с Бдин (Видин) - 18 и спасението изглежда много трудна задача.