Необичайно слабо представяне направиха "българските" отбори в 24-ия кръг от мъжкия шампионат на Италия, съобщава Bulgarianvolley.com. Единствено отборът на Венцеслав Симеонов се поздрави с победа, докато тимовете на Матей Казийски и на Владо Николов позволиха да бъдат изместени от върха на таблицата.

Отсъствието на контузения Матей Казийски се отрази на водения от Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек Трентино (Тренто) и той бе изненадващо победен на свой терен от РПА-LuigiBacchi.it (Перуджа) с 1:3 (20:25, 21:25, 25:23, 23:25). Диагоналът Красимир Стефанов изигра мача като титуляр за домакините и стана втори по резултатност в отбора с 11 точки (1 ас, 10 атаки), но с едва 33% успеваемост в нападение.

Още по-изненадващо, воденият от Силвано Пранди тим на Бре Банка Ланути (Кунео) загуби гостуването си на последния във временното класиране Антонвенета (Падуа) с 1:3 (16:25, 25:22, 23:25, 24:26). Владимир Николов започна със стартовата седмица на отбора от Кунео, но бе сменен, за да се върне отново в игра през третия и четвъртия гейм. Той се отчете с едва 7 точки, всичките от атака при 50% успеваемост.

Венцеслав Симеонов бе обявен за MVP при победата на неговия Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:0 (30:28, 25:18, 25:19) над гостуващия Йога (Форли). Българският диагонал стана и топреализатор на мача, отбелязвайки 20 точки (1 ас, 17 атаки, 2 блокади).

Без контузения си капитан Христо Златанов, Копра Нордмеканика (Пиаченца) загуби гостуването си на Стампласт (Мартина Франка) с 0:3 (23:25, 17:25, 24:26).

След като отборът на Лубе Банка Марке (Мачерата) спечели чиста победа срещу Тренквалдер (Модена), отборът се изкачи на първото място във временното класиране с 53 точки, откъдето измести Трентино - вече втори с 52 точки. Бре Банка засега е трети с 50 точки, а Копра - пети с 44. Тоно Калипо е на осмо място с 33 точки. Толкова точки, но от един мач по-малко, има и деветият Марми Ланца (Верона).