Отборът на Александър Николов Лубе Чивитанова се наложи над Монца с 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:23) в мач от мач от първия кръг на втория дял на италианската Суперлига по волейбол.

Българският национал бе избран за най-полезен играч в мача, след като поведе тима си за успеха с 23 точки. Николов направи 18 точки от атака (47% успеваемост), два аса и три успешни блокади.

Той бе далеч по-резултатен от диагонала на Чивитанова Адис Лагумджия, който остана с 15 точки. С 20 завърши кубинецът Марлон Янт. С успеха тимът от Чивитанова се изкачи на четвърто място в класирането.

Интересно е, че двата отбора ще се срещнат отново - на 3 януари, но този път в четвъртфиналите за Купата на Италия. Монца е съперник на Левски София в четвъртфиналите на турнира CEV Challenge Cup, като мачовете са през януари.

Алианц Милано с Матей Казийски се наложи над Модена с 3:0 (27:25, 25:17, 25:18). Казийски бе сред най-стабилните на терена, като се отличи с 8 точки - 7 от атака и един ас.

Верона на Радостин Стойчев победи Таранто с 3:1 (26:24, 25:12, 20:25, 25:15) в петък вечерта. Алекс Грозданов не игра за тима от Верона.