Истински трилър си устроиха отборите на Марек и Арда в първия мач от редовния шести кръг на Суперлигата. Срещата продължи над два чака, а тимът от Кърджали спечели нова победа в шампионата след 3:2. Вторият във временното класиране обаче може да се сърди само на себе си за подарената точка на Марек.

Отборът на Иван Халачев не показа никакъв срив след загубения своебразен финал на турнира "Атаро Клима" в неделя и започна срещата убедително като поведе с 2:0. Главните "виновници" отново бяха тандемът Митев-Нешев, подпомогнати убедително и от останалите в отбора.

В третата и четвъртата част обаче в изявите на играчите на Арда настъпи необясним срив. Въпреки сериозния аванс и в двата гейма волейболистите на Иван Халачев ги пропиляха и позволиха на домакините на изравнят. В края на четвъртата част спор на полето предизвика и решението на първия съдия Милан Тодоров да отсъди четири удара при игра на Арда. Телевизионните повторения обаче не показа подобни действия. Въпреки това срещата влезе в тайбрек.

Въпреки силното начало в решителната пета част (5:1) домакините от Марек не издържаха и позволиха отбелязването на шест поредни точки. Те върнаха самочувствието на съперника им и той без проблеми затвори двубоя с 3:2.

Останалите срещи, сред които и дербито Пирин Разлог - Левски Сиконко са утре.