Шалке 04 напомни за най-добрите си дни, побеждавайки Херта с 2:0 на своя "Фелтинс Арена", в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Леон Горетцка удари греда в 16-ата минута, а след това отне топката за атаката при първия гол, дело на новото попълнение на "миньорите" Гуидо Бургщалер (41'), разписал се след асистенция на Набил Бенталеб.

След почивката Горетцка (62') сам реализира второто попадение, като и за него извеждащото подаване бе на Набил Бенталеб, преотстъпен на немския тим от Тотнъм.

Шалке вкара 4, продължава напред за Купата на Германия

Шпортфройнде (Лоте) продължава да изумява всички с постиженията си

Гостите създадоха опасности в края на срещата, но пропуски направиха Ведад Ибишевич и Петер Пекарик.

След успеха си "кралскосините" са 11-и с 25 точки. Херта е на шеста позиция с 33 пункта, преди останалите срещи от кръга.