Отборът на Байерн (Мюнхен) направи важна крачка към поредна титла в германската Бундеслига. Селекцията на Томас Тухел пренесе напрежението в редиците на преследвача Борусия (Дортмунд), разбивайки по навик Шалке 04 с 6:0. По този начин клубът събра 68 точки, два кръга преди края на сезона.

Важен футболист се завръща в игра за Байерн

Чупо-Мотинг отново тренира със своите колеги

Домакините стартираха мощно и след серия от голови положения стигнаха до очакваното попадение в 21-ата минута. Мюлер направи добро разиграване със Сане, след което матира Шволов с прецизен шут от границата на наказателното поле. До почивката преднината беше удвоена, а Йошуа Кимих беше категоричен от дузпата.

Байерн не отстъпи от педала на газта и продължи да мачка. В 50-ата Жоао Кансело направи за смях Караман по фланга, след което пусна за Гнабри, а той след един допълнителен финт прониза гелзенкирхенци. Шоуто на №7 продължи и в 66-ата той надбяга ветерана Мая Йошида, за да реализира умело за 5:0.

Снимка 618064

Източник: EPA/БГНЕС

В края на срещата остана време и за младия френски стрелец Матс Тел, който трябваше да благодари за асистенцията на Джамал Мусиала. Секунди преди последния съдийски сигнал, Садио Мане остави отпечатък върху срещата, въпреки появата си на терена едва в 85-ата минута, подавайки на Мазрауи, който оформи отличното 6:0.

Шалке се намира на баражното 16-то място в подреждането, а поражението на "кралскосините" е отлична новина за Щутгарт, който при победа утре над Байер (Леверкузен) утре може да се измъкне от зоната на изпадащите.