Отборът на Шалке 04 продължава пътя си нагоре под ръководството на Томас Рейс. Тимът от Гелзенкирхен се добра до четвъртата си победа от началото на сезона и вече се откъсна от дъното в германската Бундеслига. Там "кралскосините" запратиха днешния си опонент от Бохум, когото победиха като гост с 2:0.

Битката на дъното предложи равностоен футбол, а в края на първото полувреме Рейман имаше малшанса да си отбележи автогол. 11 минути преди края Мариус Бътлър удвои преднината на Шалке.

До края домакините от Бохум опитаха всичко, за да стигнат поне до точката, но амбициите им бяха порязани от ВАР, който не зачете гол на Шлотербек заради засада.

В следващия кръг на Шалке предстои голямо дерби с Борусия (Дортмунд), докато Бохум гостува на Кьолн.

Борусия (Дортмунд) - РБ Лайпциг 2:1 в мач от Бундеслигата