Близо 15 хиляди фенове на Шалке 04 пристигнаха в Зинсхайм да подкрепят любимците си при гостуването на Хофенхайм в 27-ия кръг на Бундеслигата, но домакините не се трогнаха от Великденското пътуване на публиката на "Кралскосините" и ги победиха с 2:0. След месеци без победа, днес домакините записаха трети пореден успех и с 28 точки се изкачиха на 14-о място. Гостите от Гелзенкирхен остават на последното 18-о място с 21.

Осмата поредна загуба за Шалке днес започна с автогол на чешкия защитник Алекс Крал в 22-ата минута, а Илхас Бебу в 70-ата минута вкара дузпа от втори опит и по този начин оформи крайния резултат. Но срещата можеше да започне и с гол в другата посока, след като голмайсторът на гостите Мариус Бюлтер стреля в горната греда още в 1-ата минута. Две минути след като Крал си вкара автогол, Шалке отново можеше да стигне до гол, но този път ударът с глава на ветерана Мая Йошида се отби в гредата. Иначе автоголът дойде след двойно подаване на Баумгартнер и Анхелиньо, а последният стреля и Крал в опита си да спре топката я прати в собствената си врата.

Второто попадение дойде в момент, когато последните в класирането имаха инициативата и търсеха изравняване. Груба грешка на Мая Йошида - доста необмислен фаул на страничната линия на наказателното поле срещу активния Баумгартнер, принуди реферът Йоленбек отсъди дузпа за Хофенхайм. Бебу стреля толкова лошо, че Ферман успя да парира топката. Но вратарят беше направил непозволена крачка напред от голлинията и се наложи намесата на системата за видеоповторения (ВАР), която хвана нарушението. При втория опит Бебу не сбърка и удвои аванса на своите.

За Шалке предстои още един много важен мач - домакинство в следващия кръг на Херта (Берлин), отборът над тях в класирането. Ако и в тази среща пропуснат победата, то пътят им към завръщане във Втора Бундеслига изглежда доста вероятен.

Борусия Мьонхенгладбах - Волфсбург 2:0 в Бундеслигата