2:0!

Манев бележи за домакините.

Андерсон с асистенция.

Контраатака за "царете", изиграна майсторски от трима състезатели на тима.

Манев стартира от собственото си наказателно поле, за да завърши сам акцията за Царско село.

82′

Жълт картон за Даскалов.

79′

Контузия на Пласид.

Опита се да хване топката във въздуха и падна лошо.

Оказана му беше помощ и той продължава участието си в мача.

75′

ГРЕДА на Роси!

След това сигнал за засада.

На Бандаловски.

Поредна опасност пред вратата на "белите".

74′

Макрилос е официално предупреден.

73′

Жълт картон за Гандри.

67′

Де Са е изведен в наказателното поле на Славия.

Удар много далеч от вратата.

Роси жестикулира към съотборника си, настоявайки за подаване от негова страна.

65′

Кръстев сменя Рангелов.

64′

Де Са сменя Христов.

62′

Роси сменя Лука.

55′

Костадинов получава пас на границата на наказателното поле.

Стреля!

Над вратата.

Неточно изпълнение.

54′

Славия с опит за атака.

Тя спира още на централната линия от игрището.

Контрадействия на домакините.

53′

Поредно нарушение на Балтанов в мача.

Този път срещу Рангелов.

49′

Лука шутира!

Топката влиза във вратата...

Отсъдена е засада.

Повторенията потвърждават това.

48′

Мартенс е заменен от Манев.

47′

Тасевски сменя Стоев.

46′

Сораков сменя Дост.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме премина при доминация на домакините и малко възможности за гостите, дошли в самия край.

Царско село настоятелно владееше топката през по-голямата част от времето, като на няколко пъти се наложи на Вуцов да се намесва решително, в опит да запази вратата си.

Андерсон определено беше сред най-дейните футболисти на "царете", но центриранията му и пробивите по фланга рядко водеха до сериозна възможност за отбора.

Стефан Христов пък беше безспорно най-добрият футболист на терена, като всяко негово отиграване вещаеше опасност за бранителите на "белите".

Именно Христов откри резултата в 20-ата минута. Той проби отдясно и центрира, получи се разбъркване, Нганиони стигна до кълбото и го върна в краката на Христов, който от движение порази целта за 1:0.

Преднината на Царско село се запази до почивката, като при малко повече спортен шанс, можеше и да бъде удвоена.

В самия край на полувремето Славия осъществи две атаки в половината на съперника. При втората от тях се стигна до подаване към Мартинов, който върна пас към наказателното поле, но прозвуча съдийски сигнал. Той беше за ъглов удар, въпреки че на пръв поглед вратарят Пласид не игра с топката. Повторенията не бяха убедителни.

Така или иначе и след изпълнението на статичното положение гол не беше отбелязан и домакините се оттеглиха в почивка с гол аванс.

45′

Без добавено време.

Почивка.

42′

Опасно центриране в полето на Царско село.

Пласид избива в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

37′

Закачка между Андерсон и Гандри.

Бразилецът пада на тревата и се усмихва, очаквайки сигнал от съдията.

Такъв не последва.

35′

Нищо съзидателно в играта на "белите".

Рангелов е изнесен в предни позиции, но остава изолиран и не получава много подавания.

30′

Центриране в полето на Царско село.

Пласид не успява да играе с топката.

Тя преминава над целта.

27′

Тежък сблъсък, с участието на Андерсон.

Ще се наложи той да получи медицинска помощ.

Временно домакините са с човек по-малко на терена.

25′

Балтанов центрира!

Отново разбъркване в пеналта на "белите".

Гандри все пак успява да отиграе добре и избива в предни позиции.

23′

След отбелязването на гола, домакините отново натикаха съперника си в половината му.

Центриране на Христов!

Александров протяга десния си крак и избива в корнер.

20′

ГОООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Стефан Христов!

Първоначално той проби отдясно и центрира, получи се разбъркване, при което топката бе отиграна от Нганиони, стигна отново до Христов, който вкара за 1:0.

Предимство за домакините!

Снимка 521985

15′

Стефан Христов нахлува в полето на Славия.

Центрира остро!

Защитниците на "белите" се справят и избиват топката напред.

11′

Опасно центриране на Андерсон, което се превръща в директен изстрел към вратата, след рикошет в крака на Александров.

Налага се Вуцов да се намесва в последния възможен момент.

Нов корнер в полза на Царско село.

Нищо интересно след изпълнението му.

10′

Пет поредни тъча в мача...

Играта се забави.

Към момента се води предимно в средата на терена.

5′

Засада на Даскалов.

4′

Нов удар на Костадинов.

Този път от много далечна дистанция.

Гандри избива кълбото преди то да е достигнало до вратаря.

3′

Димитър Костадинов стреля с глава!

Въпреки това - първа възможност за Царско село, след едва няколко минути игра.

2′

Първи корнер в мача.

Той е в полза на домакините.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

98 Ален Стеванович 73 Мартин Сораков

Царско село и Славия излизат днес, от 17:30 часа на "Арена Царско село" в предпоследния двубой от 20-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима се намират в долната половина на таблицата на временното класиране.

Царско село е девети с 21 точки и афишира амбиции за място в топ 6, а Славия заема 12-ата позиция с 16 точки.

И двата отбора записаха победи в последния кръг и излизат с високо самочувствие.

Иван Бандаловски с неясно бъдеще в Царско село

Договорът му изтича

Треньорът на "царете" Любослав Пенев няма никакви проблеми със състава. След изтърпяно наказание в групата се завърна капитанът Реян Даскалов.

Проблеми със състава няма и наставникът на Славия Александър Тарханов. От сметките му отпада единствено нападателят Ивайло Димитров, който е контузен и не е готов на 100 процента.

Двата тима са играли три пъти помежду си на ниво елит, като Славия спечели всички срещи, а головата разлика е 5:1.

Дали ще станем свидетели на първи успех на Царско село, предстои да разберем.