Само три минути бяха необходими на Рафаел Надал, за да се наложи над Макс Мирни (Беларус) в подновения им мач от третия кръг на турнира "Стела Артоа" в Куинс (Англия), който е с награден фонд 680 250 евро.

Заради дъжд срещата беше прекъсната във втория сет, при резултат 5:3 в полза на Надал. Въпреки почти едночасовата пауза испанецът победи своя съперник със 7:6 (3), 6:3. В първия сет и двамата спечелиха сервиранията си и той беше решен в тайбрека. Във втория Надал проби беларусина, с което спечели мача.

На четвъртфинала по-късно тази вечер, испанецът ще срещне Никола Маю, който се наложи със 7:6 (3), 6:3 над хърватина Иван Любичич. Арно Клеман (Франция) пък победи с 2:6, 6:3, 6:4 Новак Джокович (Сърбия).