Григор Димитров ще се опита да намери място на трети финал в турнирите от сериите Мастърс 1000. Българинът се изправя срещу Александър Зверев в полуфинален сблъсък в Маями, а срещата между двамата ще започне от 01:00 часа наше време.

За да стигне до мача със Зверев, най-добрият ни тенисист удари световния номер 2 Карлос Алкарас в четвъртфиналите. Григор записа впечатляващ чист успех с 6-2, 6-4 и продължи похода си в надпреварата.

Гришо след успеха над Алкарас: Понякога гениалните неща са простите неща

Ето подробности

Преди Алкарас, жертви на първата ни ракета станаха Алехандро Табило, Яник Ханфман и Хуберт Хуркач, като двубоите с Табило и Хуркач бяха тежки, но в крайна сметка Димитров прояви характер, за да си тръгне с победи от тях.

От другата страна Зверев, който е четвърти в схемата, провежда чудесен турнир до момента, като няма загубен сет - той надигра последователно Феликс Оже-Алиасим, Кристофър Юбанкс, Карен Хачанов и Фабиан Марожан. Германецът е бивш финалист във Флорида от 2018, когато отстъпи на Джон Иснър в три сета.

Димитров и Зверев имат осем мача помежду си, като балансът е категорично в полза на немския тенисист - 7-1 победи. Единственият успех на Гришо дойде в първия им двубой - на турнира в Базел през 2014. Оттам-насетне Зверев е безапелационен в сблъсъците с българина, като четири от успехите му са на турнири от Мастърс 1000, а две идват в Големия шлем.

Победителят от полуфинала между двамата ще спори за титлата с Яник Синер, който прегази Даниил Медведев с 2-0 сета.

5:4

Зверев успя да намери сили в себе си, за да спечели подаването си на 30 и принуди Гришо да сервира за спечелванто на мача.

преди 4 седмици в 03:40 ч.

5:3

Пробивът беше много бързо затвърден на 0 и Григор постави Зверев отново в ситуация да сервира за оставане в мача.

преди 4 седмици в 03:37 ч.

ПРОБИВ!!! 4:3!

Първият пробив в решителния сет дойде за Гришо след изключителна игра и феноменални удари от българина. Димитров поведе с 40-15 и затвори гейма с воле от почти паднало положение.

Последно обновление в 03:42 ч. на 30.03

преди 4 седмици в 03:30 ч.

3:3

Григор загуби първата точка при своя сервис-гейм, но след това демоснтрира, че се намира в невероятна форма и не даде нито една на своя опонент - 3:3.

преди 4 седмици в 03:26 ч.

2:3

Зверев сякаш успя да намери своя първи сервис и отново безпроблемно взе своето подаване и отново дръпна в резултата.

преди 4 седмици в 03:22 ч.

2:2

В гейм №4 на решителния сет Григор имаше затруднения и Зверев достигна до едва втората си точка за пробив в мача, но с два перфектни сервиса нещата се обърнаха и резултатът беше изравнен.

преди 4 седмици в 03:16 ч.

1:2

Зверев беше много категоричен при подаването си в третия гейм и за около 2 минути го спечели на 0.

преди 4 седмици в 03:13 ч.

1:1

Гришо бързо изравни резултата след няколко страхотни сервиса.

преди 4 седмици в 03:10 ч.

0:1

Зверев изпита големи затруднения при първото си подаване в третия сет, но все пак успя да го запише на своята сметка.

преди 4 седмици в 03:03 ч.

6:7

В тайбрека на втория сет Гришо не се представи по най-добрия начин и Зверев го спечели със 7:4. Предстои решителен сет!

преди 4 седмици в 02:52 ч.

6:6

Александър Зверев вкара няколко много добри сервиса при своето подаване и поведе с 40-15, но Григор успя да изравни резултата. Гермаският тенисист взе предимство и го затвърди с ас.

преди 4 седмици в 02:46 ч.

6:5

Григор Димитов си осигури минимум тайбрек във втория сет след нов категирчен гейм на своята сметка и принуди Зверев пак да сервира за оставане в мача.

преди 4 седмици в 02:43 ч.

5:5

Гришо поведе с 30-0 при подаването на Зверев и беше близо до своя мачбол, но германецът успя да обърне развоя на събитията в своя полза и с 4 поредни точки изравни - 5:5.

преди 4 седмици в 02:37 ч.

5:4

Зверев не трепна при своето подаване в осмия гейм и го затвори на 0. Следващата част предложи изключителен тенис, при който германецът на два пъти повеждаше, но в крайна сметка Гришо демонстрира характер и дръпна с 5:4.

преди 4 седмици в 02:28 ч.

4:3

Във важния седми гейм на втория сет Григор поведе с 40-0, но се стигна до 40-40. Последва феноменален форхенд на нашето момче по диагонала, а в следващата точка Зверев не успя да отговори на мощния сервис и Димитров отново поведе.

преди 4 седмици в 02:24 ч.

3:3

Германецът изпита затруднения при своя сервис-гейм и изостана с 15-30, но успя да вкара няколко добри сервиса и изравни резултата.

преди 4 седмици в 02:17 ч.

3:2

Гейм №4 на втория сет отиде безпроблемно на сметката на Зверев, но Григор също не трепна при своето подаване и отново поведе - 3:2.

преди 4 седмици в 02:08 ч.

2:1

Зверев спечели своето подаване на 0, а след това успя да се сдобие с аванс от 30-15 при сервиса на Григор. Последва феноменално разиграване, което приключи с къса топка и успех за българина, а след това и ас, с който Димитров взе предимство. Германецът не се предаде и на свой ред изравни резултата в гейма, но в крайна сметка му се наложи да преклони глава след два перфектни сервиса на Гришката.

Последно обновление в 02:11 ч. на 30.03

преди 4 седмици в 02:00 ч.

1:0

Вторият сет започна по възможно най-добрия начин за нашето момче и той на бърза ръка поведе с 1:0.

преди 4 седмици в 01:56 ч.

ПРОБИВ! СЕТ! 6-4!

В следващия гейм Зверев поведе с 30:0, но Гришо се закачи след две невероятни разигравания и изравни резултата. В следващите две точки първият сервис на германеца не влезе, а хасковлията се възползва по перфектен начин от това и затвори първия сет!

преди 4 седмици в 01:49 ч.

5:4

Единственото, което успя да притесни Зверев в осмия гейм на първия сет беше прелитащ самолет над корта. Германецът бързо изравни резултата, но същото направи и Григор, с което принуди Александър да сервира за оставане в първия сет.

преди 4 седмици в 01:44 ч.

4:3

Гришо също не се притесни в сервис-гейма си и българинът отново поведе.

Последно обновление в 01:44 ч. на 30.03

преди 4 седмици в 01:41 ч.

3:3

Зверев нямаше проблеми при своето подаване и резултатът пак беше изравнен - 3:3.

преди 4 седмици в 01:37 ч.

3:2

Димитров не започна добре сервис-гейма си и изпрати топката в аут от форхенд, но бързо докара нещата до 30:15 след два добри сервиса. Последва феноменално разиграване между двамата с цели 32 удара, но за съжаление Зверев излезе победител. Гришо отново взе предимство след ас по диагонала, ала германецът отказваше да се предаде и отново изравни резултата. Стигна се до непредизвикана грешка на хасковлията, която доведе до първата точка за пробив в мача, но след това ретура на Зверев излезе в аут и отново резултатът стана 40:40. Гейм №5 беше затворен от Гришо след няколко добри сревиса и отлични удари от дъното на корта.

преди 4 седмици в 01:26 ч.

2:2

Гейм №4 започна с точка за Григор, след като мрежата помогна на нашето момче и направи топката невъзможна за германеца, но Зверев не показа колебания в следващите точки и отново изравни резултата - 2:2.

преди 4 седмици в 01:22 ч.

2:1

Гришо отново спечели по безапелационен начин сервис-гейма си и първата почивка в мача дойде при резултат 2:1 за българина.

преди 4 седмици в 01:19 ч.

1:1

Двамата сътвориха няколко много качествени разигравания във втория гейм, но все пак Зверев излезе победител и изравни резултата.

преди 4 седмици в 01:14 ч.

1:0

Григор започна уверено полуфиналния сблъсък и много бързо затвори първото си подаване на 0.

преди 4 седмици в 01:07 ч.

Двубоят започва скоро!

Двамата тенисисти вече са на корта. Зверев спечели жребия и избра да посреща в първия гейм.

Последно обновление в 01:08 ч. на 30.03