Реал (Мадрид) започна с успех тазгодишната си кампания в Примера дивисион. Хората на Хулен Лопетеги доказаха, че загубата от Атлетико за Суперкупата на Европа вече е забравена и триумфираха при домакинството си на Хетафе с 2:0. Това беше и първият мач на "кралете" в Ла Лига след края на ерата "Кристиано Роналдо".

Севиля разби Райо Валекано с 4:1 като гост

Недооценен в Милан блести за Севиля, а от това си изпатиха новаците от Райо Валекано

Хеттрик за Андре Силва при успеха с 4:1 на "Вайехас"

В негово отсъствие "лос меренгес" разчитаха в атака на Бейл, Бензема и Асенсио, но първият голмайстор бе изненадващ - Дани Карвахал в 20-ата минута. Все пак слава имаше и за уелсецът, който подпечата трите точки с гол малко след почивката.

Снимка 374038

Източник: EPA/БГНЕС

Напълно очаквано Реал (Мадрид) вдигна оборотите и моментално се впусна в търсенето на ранен гол. Такъв можеше да има в 15-ата минута, когато Гарет Бейл бе позициониран добре при центриране на Марсело, но с глава нацели горната греда.

Прошка обаче нямаше малко след това, когато изненадващо в ролята на голмайстор влезе Дани Карвахал. Крайният бранител наказа едно лошо боксиране на Давид Сория и с глава отправи прехвърлящ изстрел, който посети мрежата на Хетафе за 1:0.

В 26-ата мадридчани развиха добро нападение, Бензема и Себайос комбинираха и Асенсио завърши атаката с фалцов удар над гредата. В 43-ата Рамос прати кълбото в мрежата, но след съдийски сигнал. Реферът видя нарушение в атака. Иначе капитанът на Реал завърши нападението с бомбен удар от 13 метра.

Снимка 374039

След паузата Реал лесно стигна и до втори гол в мача. Марко Асенсио се възползва от забавяне на Даконам, след което моментално пусна за непокрития в полето Гарет Бейл. Уелсецът не чакаше втора покана и безпощадно реализира.

До края Хетафе имаше отлична възможност да се върне в мача, но голям шанс пропиля Иван Алехо.

Барселона започна с класика защитата на титлата в Ла Лига

"Каталунците" победиха Алавес с 3:0

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои гостуване на Жирона, докато Хетафе приема на свой терен Ейбар.

РЕАЛ (МАДРИД) - ХЕТАФЕ 2:0

1:0 Карвахал (20"), 2:0 Бейл (51")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Х. Фернандес

РЕАЛ: Навас, Марсело, Рамос, Начо, Карвахал, Иско, Кроос, Себайос, Асенсио, Бензема, Бейл (резерви: Куртоа, Каземиро, Лукас, Майорал, Модрич, Винисиус, Варан)

ХЕТАФЕ: Сория, Суарес, Даконам, Кабрера, Гонзалес Кабрера, Максимович, Портийо, Арамбари, Шибасаки, Диедхиу, Молина (резерви: Чичизола, Алехо, Наваро, Мата, Мигел, Антунеш, Анхел)