Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен изрази надежда, че новият пакет с подобрения за болида на Ред Бул ще помогне на отбора да се представи значително по-силно в Гран при на Австрия този уикенд.
Нидерландският пилот имаше труден период напоследък, след като не успя да стартира в Монако заради повреда в двигателя и завърши едва на четвърта позиция в Барселона.
Верстапен и Ред Бул в момента изостават по отношение на темпото в класиранията при пилотите и конструкторите, където основната битка за титлите се води между екипите на Макларън, Ферари и Мерцедес. Въпреки че според последните измервания Ред Бул разполага с конкурентен двигател, за състезанието в Австрия той ще бъде подпомогнат от сериозни технически модификации и олекотяване на шасито на автомобила.
Според информации от падока, инженерите на Ред Бул се надяват, че при оптимално сработване на новите компоненти ще успеят да свалят пасива си на обиколка с между 0.4 и 0.5 секунди.
"Имаме нов пакет с подобрения, така че е много интересно да видим колко ще ни донесат те по отношение на време за обиколка", сподели Верстапен в интервю, публикувано на личния му уебсайт.
"Разбира се, Австрия е домашно състезание за нас. През годините съм записвал сериозни успехи на тази писта и пазя отлични спомени от нея. Трасето като цяло е изключително интересно и всеки завой предлага нещо различно, така че е от ключово значение да постигнем перфектен баланс. Нужни са ни висока скорост, стабилност в завоите, добро сцепление и по-ефективна работа с разпределението на енергията. Някои писти са изключително чувствителни в това отношение", завърши Верстапен.