Барселона започна с победа защитата на титлата си в Ла Лига. "Каталунците" надвиха с 3:0 Алавес в мач от 1-ия кръг на новото първенство, игран на "Камп Ноу".

Головете за успеха на "блаугранас" бяха дело на Лионел Меси (2) и Фелипе Коутиньо.

Първото полувреме завърши без попадения. Барселона създаде няколко добри възможности за попадение, а в 38-ата минута Меси удари и греда. Малко след това и Дембеле излезе сам срещу вратаря на гостите, но пропусна.

Снимка 373908

В 63-ата минута Меси изпълни хитро пряк свободен удар и от 19 метра реализира за 1:0.

Само две минути по-късно аржентинецът удари втора греда. Той много технично завъртя топката, преодоля стража, но кълбото се отби от горната част на десния стълб.

В 83-ата минута Коутиньо получи топката в наказателното поле и с фалцов удар порази целта за втори път. В продължението на мача Меси се разходи в наказателното поле на гостите и насочи топката във вратата за крайното 3:0.