Осасуна сякаш поднесе шампионската титла на Реал (Мадрид). Тимът от Памплона би Барселона с 3:2 у дома в мач от 22-ия кръг на Примера. Така ако утре столичани спечелят своя мач, то разликата с каталунците ще набъбне на цели 10 точки.

Мачът започна отлично за Осасуна и домакините поведоха още в 4-ата минута. Раул Гарсия чукна към Деян Лекич, високият сърбин нахлу мощно в пеналта и уверено насочи топката в мрежата. В 22-ата феновете на Барса преживяха нов шок. Лекич засече центриране с глава и матира за втори път вратаря Виктор Валдес.

Каталунците се поокопитиха едва след почивката и бързи съумяха да върнат един гол. Младокът Исаак Куенка намери Алексис Санчес и чилиецът нямаше проблем да се разпише отблизо. Само 5 минути по-късно обаче Осасуна нанесе третия си удар. Домакините спечелиха една топка в полето на Барса и Ниньо изведе Раул Гарсия на изгодна позиция. Последният не сбърка и вдигна трибуните на крака за трети път.

Барселона все пак успя да намали в 73-ата след отличен пробив на резервата Кристиан Тело. В 81-ата мин. пък изравнителен гол на Санчес бе отменен поради засада. При подаването на Меси към чилиеца, Санчес определено не бе зад защитниците, но пък топката сякаш се отклони у Серхио Роберто и поради това лайнсменът вдигна своя флаг.

До края Барса натискаше яростно, но защитата на памплонци се справи и донесе малко неочаквани три точки за домакините.

Осасуна - Барселона  3:2

1:0 Лекич (5')

2:0 Лекич (22')

2:1 Санчес (51')

3:1 Раул Гарсия (56')

3:2 Тело (73')

Осасуна:  Фернандес, Серхио, Флано, Райтала, Бертран, Пунял, Некунам, Гарсия, Ниньо, Сехудо, Лекич (Ибрахима - 71')

Барселона: Валдес, Пуйол (Куенка - 46'), Пике (Фабрегас - 71'), Абидал, Алвеш, Масчерано, Тиаго Алкантара, Серхи Роберто, Педро (Тейо - 46'), Меси, Санчес