Отборът на Хетафе продължава с невероятното си представяне в испанското футболно първенство.

Единайсеторката от мадридското предградие разгроми на собствен терен един от опитните турнирни бойци на страната Севиля.

Тимът от Андалусия победи по категоричен начин опонента си, налагайки се с показателното за случилото се на терена 3:0.

Точни за победителите бяха Хайме Мата и Хорхе Молина, разписал се на два пъти в мача.

Снимка 324288

В срещата имаше всичко, което феновете биха могли да поискат - дузпи, червени картони, много ситуации за отбелязване на попадение и цели три вкарани гола.

Резултатът беше открит 10 минути преди почивката, когато Хайме Мата даде преднина на състава си, разписвайки се от 11-метров наказателен удар.

Кошмарът за Севиля стана пълен в даденото продължение на първото полувреме, в което Молина също се разписа от бялата точка, а за извършеното от него нарушение, Ескудеро трябваше да напусне преждевременно игра, получавайки червен картон.

Севиля победи Бетис с 3:2 в голямото градско дерби от кръга в Ла Лига

Севиля и Бетис оправдаха очакванията за голов сблъсък!

Селекцията на Хоакин Капарос спечели с 3:2

Осем минути след почивката отново Молина бе точен за 3:0, а в края на мача отборите останаха с равен брой състезатели на терена, след като Даконам бе изгонен.

Така във временното класиране Хетафе измести днешния си опонент от четвъртата позиция, като вече разполага с две точки повече в своя актив.