Хитът на миналия сезон в Ла Лига - Жирона постигна втора поредна победа в Ла Лига. Каталунците надиграха Севиля като гости с 2:0 в мач от 4-ия кръг на шампионата.

Резултатът на "Рамон Санчес Писхуан" откри Иван Мартин в 41-ата минута, след прецизно подаване на Мигел Гутиерес.

Само 2 минути по-късно Чидера Еюке изравни за Севиля, но голът бе отменен от ВАР заради засада.

В 73-ата минута Жирона получи дузпа за игра с ръка на Исаак Ромеро в наказателното поле. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Абел Руис, който бе безкомпромисен и преодоля Ориан Ниланд, оформяйки крайното 2:0.

Така тимът воден от Мичел вече е със 7 точки и се изкачи на 4-ото място във временното класиране, докато андалусийци остават предпоследни с 2 точки в актива си.

В друга среща от Ла Лига, играна по същото време, Хетафе и Реал Сосиедад не си отбелязаха гол. Така отборът от предградията на Мадрид събра 3 точки на 16-ото място във временното класиране, а баските са 13-и с една повече.

Жирона - Осасуна 4:0 в мач от Ла Лига

Жирона се позабавлява срещу Осасуна на "Монтиливи"

Каталунците триумфираха с 4:0