Отборите на Севиля и Бетис оправдаха очакванията за дербито помежду им. Градските съперници си спретнаха шоу с пет гола, което в крайна сметка завърши с победа за домакините (3:2). По този начин селекцията на Хоакин Капарос се върна в Топ 4 на Ла Лига, докато вечният им опонент ще трябва доста да се потруди, за да се пребори за зона "Лига Европа" в крайното класиране.

Атлетико (Мадрид) победи Селта с 2:0

Атлетико (Мадрид) бързо се завърна на победния път

"Рохибланкос" надвиха с 2:0 Селта

Двубоят започна перфектно за "рохибланкос", които поведоха в 26-ата минута чрез Мунир Ел Хадади. Нисичкият нападател бе забравен при центриране на Сарабия и с глава наказа Пау Лопес. Бетис се върна в дербито малко след втората част, когато исканият от Реал (Мадрид) - Джовани Ло Селсо изравни. Аржентинецът се възползва от остро подаване по земя на Жуниор и с много премерен изстрел не остави шанс на съперниковия вратар.

Снимка 418069

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се обаче не притесни Севиля, като за 4 минути домакините стигнаха до нови два гола, с които си подпечатаха и бленувания триумф. Първо в 59-ата точен бе Сарабия, а малко след него Франко Васкес изпъкна с фамозно попадение с шут извън границите на наказателното поле.

Драмата на "Рамон Санчес Писхуан" се задържа до последния миг, тъй като в 82-ата Кристиан Тейо намери пролука във вражеската стена и изравни след пряк свободен удар. Всичко това позволи на Бетис да натисне мощно в последните минути, но в крайна сметка победата си остана за Севиля.

Снимка 418068

Уеска и Барселона не се победиха - 0:0

Уеска измъкна точка от експериментални каталунци

Барселона с любопитен стартов състав в този мач

СЕВИЛЯ - БЕТИС 3:2

1:0 Ел Хадади (26"), 1:1 Ло Селсо (55"), 2:1 Сарабия (59"), 3:1 Васкес (63"), 3:2 Тейо (82")