90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители: 2111
81′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Футболистите на Спартак обградиха главния съдия Иво Андреев, след като в 81-ата минута поискаха от него дузпа в полза на варненци. Силен изстрел на Ромееш Ивей срещна тялото на вражески футболист в наказателното поле, ала реферът беше категоричен, че нарушение на правилата е нямало.

74′
Снимка 685591

Източник: startphoto.bg

72′

Анисе Бру напуска терена за сметка на Стив Траоре.

72′

Светослав Диков ще се появи в игра за сметка на Анте Аралица.

66′

Атанасиос Пицолис приключва участието си в този мач. Влиза Валентин Николов.

61′

Антонио Вутов получава официално предупреждение.

Снимка 685592

60′

Веднага след гола на Мечо изгоден шанс за трети спартаковски гол се откри пред Ромееш Ивей. Панамецът направи всичко по учебник до момента за изстрел, когато не успя да порази далечния ъгъл на „железничарите“.

59′

Александър Цветков влиза в игра за Спартак, а замененият е Йоан Бауренски.

58′

ГООЛ ЗА СПАРТАК (ВАРНА)! 2:2! АХМЕД АХМЕДОВ! Драмата във Варна взе върхова точка в 58-ата минута, когато "соколите" достигнаха до частичен обрат. Антонио Вутов проби през центъра, след което падайки пусна прецизен извеждащ пас за Ахмед Ахедов, който този път запази присъствие на духа и по отличен начин преодоля Любенов за 2:2.

53′

Па Конате влиза в игра за Спартак, напускащият е Виктор Митев.

52′

Албанецът Ацка продължи да бъде човекът, който да тормози най-много "соколите" след паузата. Този път изстрел на халфа отиваше под гредата на спартаковци, но и Величков се намеси на висота.

51′
Снимка 685587

50′

Капитанът Виктор Митев получава жълт картон.

47′

Второто полувреме стартира с добра възможност пред гостите от Локо. Ацка се оказа най-съобразителен при статично положение, но ударът му с глава попадна в ръцете на Величков.

47′

Франо Пърце получава официално предупреждение.

46′
Снимка 685585

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

40′

Пет минути преди паузата Ахмед Ахмедов се пребори за нова голова възможност на своята сметка. Таранът навлезе мощно в наказателното поле, но ударът му намери шпагата на отлично действалия в този миг Диме Димов.

39′

Анисе Бру извърши нарушение, заради което получава жълт картон.

34′
Снимка 685583

29′

Ромей Ивееш прегоря в стремежа си да се пребори за топка до тъчлинията, заради което получава картон.

28′

ГООЛ ЗА СПАРТАК 1:2! ИЛИЧ! Надеждата се завърна в редиците на Спартак, след като домакините намалиха изоставането си в мача с настъпването на 28-ата минута. Кристиан Илич финтира без особени проблеми Ацка и копна топката към далечната греда, където закъснелият Виктор Митев отправи центриране към Ахмедов. Мечо загуби въздушния двубой с Диара, но пък това доведе до сериозно меле пред вратата на "железничарите". Най-подготвен за случилото се оказа Илич, който отблизо разстреля вражеския вратар за 1:2.

23′

ШАНС ЗА ЛОКО! Мачът на "Коритото" можеше да приключи още в 23-ата минута, когато "червено-черните" от София можеха да се окажат с класическа преднина. Анисе Бру се измъкна зад гърба на Ангел Грънчов и остана сам срещу Мартин Величков. Младият страж обаче този път имаше спортен шанс и с перфектна намеса остави спартаковци в този двубой.

Снимка 685586

18′

Пицолис е първият футболист в мача, който получава жълт картон.

13′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 0:2! АНИСЕ БРУ! Истинска вихрушка бе двубоят в морската ни столица, след като активните събития на терена доведоха и до втори гол в мача. И той отново бе дело на Локомотив. Дебютът на Антон Велков нямаше как да се развие по по-добър начин, след като в 13-ата минута съумя да се разпише и Анисе Бру. Дошлият наскоро нападател получи великолепен извеждащ пас от Анте Аралица, след което наказа груба грешка между вратаря и един от защитниците на Спартак, за да вкара с лекота на празна врата за 0:2.

7′

Но пък как контраатакуваха "железничарите"! Селекцията на Тони Велков бе много близо до това да поведе с 0:2 в седмата минута. Нова размяна на скоростни пасове позволи на Анисе Бру да центрира около точката на дузпата. Това принуди Ангел Грънчов да се хвърля на рисков шпагат, който без малко не завърши с автогол.

5′

Попадението по никакъв начин не наруши игровия план на "соколите", които в следващите няколко мига създадоха две чисти голови положения. Отбраната на Локомотив определено не изглеждаше убедителна и само късметът я спасяваше от нови инфарктни мигове.

Снимка 685582

2′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 0:1! СТАНОЕВ! Двубоят в морската ни столица стартира по повече от вълнуващ начин. Попадение на "Коритото" падна още във втората минута, и то по какъв начин! Домакините от Спартак организираха отлична атака отдясно, където Ромееш Ивeй успя да центрира към Ахмед Ахмедов. Таранът се освободи от персоналния си пазач, но бе респектиран от брилянтната изява на вражеския страж Александър Любенов. Точно капитанът на "железничарите" даде тон за светкавична контра, при която действията бяха изострени от Анте Аралица. Хърватинът спечели единоборството с Бауренски, след което с техничен пас продължи за непокрития на другия фланг Бру. Легионерът леко се забави с нанасянето на завършващ изстрел, но все пак намери решение на задачата пред него с пас към Краси Станоев. Непокритият халф само това и чакаше, за да може да отбележи с красив изстрел по земя от границата на наказателното поле.

1′