Спартак (Варна) победи с категоричното 3:0 ЦСКА в мач от 3-тия кръг на Първа лига. Никога в историята "червените" не бяха губили от този съперник с толкова категоричен резултат.

"Армейците" изиграха безобразен двубой на "Коритото", а и трите гола, които инкасираха във вратата си, бяха най-малкото, с което се отърваха.

Големият герой за "соколите" беше Ахмед Ахмедов, който отбеляза два гола през първата част, а (21', 39'), а автогол на Дюлгеров в 59-та минута оформи крайния резултат.

Снимка 677479

Източник: startphoto.bg

Така Спартак (Вн) излезе на 2-ро място във временното класиране със 7 точки, а ЦСКА е на 10-та позиция с едва 3 пункта.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува в Бистрица, а "соколите" ще гостуват на Славия в "Овча Купел".

Спартак (Варна) - ЦСКА 3:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 19:00 часа

Двубоят в морската столица започна на доста високо темпо, а първият отбор, който стигна до удар към една от двете врати беше този на Спартак. Ахмед Ахмедов нанесе удар от около 25 метра и предизвика първото спасяване на Иван Дюлгеров с екипа на ЦСКА. Новият вратар на "армейците" не се беше намесвал в предишните два двубоя, в които беше под рамката на вратата.

В 13-та минута ЦСКА беше сериозно притеснен. Ахмедов получи зивеждащ пас, след който Делова успя да се върне и да блокира удара му, но малко след това Християн Петров не се справи със същата задача и се наложи Дюлгеров да избива в корнер. След ъгловия удар Александър Цветков нанесе удар с глава с плонж, а Ахмед Ахмедов засече с пета и вкара топката в мрежата на "червените". Бившият нападател на ЦСКА не се зарадва на попадението.

В средата на първата част ЦСКА можеше да инкасира втори гол. Антони Вутов изведе Ахмедов сам срещу Дюлгеров. Нападателят се опита да прехвърли вратаря, ала стражът на "червените" явно очакваше това и спаси с една ръка.

В 27-ата минута варненци пропуснаха нова възможност за гол, а на стрелкова позиция отново беше Ахмедов. Той получи извеждащ пас от Вутов и стреля мощно, но разтресе напречната греда. Ако се беше стигнало до попадение, ситуацията щеше да бъде преразгледана за засада при подаването към Ахмед Ахмедов.

Пет минути преди почивката Ахмедов наказа ЦСКА за втори път. Ивей Ромееш получи извеждащо подаване в полето на "червените" и остана сам срещу Делова. Футболистът на Спартак хитро пусна топката вляво към включващия се Ахмедов, който с левачката прати кълбото в мрежата на "армейците" за втори път.

Първият удар за ЦСКА в мача дойде 10 минути след подновяването на играта. Делова даде дълъг пас към Вион в наказателното поле, а леият бек нанесе удар, но точно във вратаря на "соколите".

Четвърт час след подновяването на играта "соколите" шокираха ЦСКА за трети път. Делова се подхлъзна и загуби топката, а Филип Лесняк нанесе далечен удар, след който кълбото рикошира в гредата, удари се в гърба на Дюлгеров и посети "армейската" врата за трети път.

В 83-та минута Георги Чорбаджийски успя да нанесе един от точните удари за ЦСКА във вратата на Спартак, но вратарят на варненци се справи без никакъв проблем.

До края на мача "червените" опитаха да отбележат поне един гол, но това не беше по силите им и те приключиха двубоя със срамна загуба.