Хебър и Ботев (Враца) завършиха 1:1 на стадион "Локомотив" в Пловдив в сблъсък от 11-ия кръг на efbet Лига.

По този начин селекцията на Йордан Минев е на последното място в класирането със седем точки, докато възпитаниците на Христо Янев са с едно място пред тях с осем пункта.

Отборът от Враца създаде първата опасна възможност в срещата. В 9-ата минута Бубакар Траоре осъществи рейд в наказателното поле, след което опита да нанесе изстрел, но топката попадна в Дани Генов, чийто удар обаче бе париран.

Снимка 685571

Източник: startphoto.bg

Въпреки по-доброто начало за гостите от Враца, символичните домакини съумяха да открият резултата. В 10-ата минута Божидар Пенчев изпълни по елегантен начин пряк свободен удар, с който не остави шанс на стража Любомир Василев.

Гостите не се сломиха от допуснатото попадение и успяха да възстановят паритета. В 21-ата минута крилото Мартин Смоленски центрира от корнер в наказателното поле, където Октай Хамдиев Дилян Георгиев реализира за 1:1.

Снимка 685564

Най-чистото положение в двубоя пропусна съставът от Пазарджик. В 68-ат минута при впечатляващо разиграване, Октай Хамдиев получи топката на десния фланг, за да центрира към Набил Макни, който от непосредствена близост нацели напречната греда.

Дълбоко в добавеното време реферът Георги Кабаков изгони с директен червен картон Олексий Збун. Украинецът фаулира съперников играч, който щеше да се озове очи в очи с вратаря Марсио Да Роса.

Хебър - Ботев (Враца) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е от 15:00