Лудогорец не срещна никакви проблеми при домакинството си на Локомотив (София) в мач от 9-ия кръг на Първа лига и записа рутинна победа с 2:0. Това е осми пореден мач без загуба за отбора от Разград под ръководството на Захари Сираков.

Спас Делев беше точен за "орлите" през първата част, а Руан Круз оформи крайното 2:0 в 60-ата минута на двубоя.

Така разградчани събраха 22 точки след 8 изиграни мача и вече са едноличен лидер в класирането. Локо (Сф) е на 11-то място с 9 точки, колкото има и съставът на ЦСКА.

Лудогорец - Локомотив (София) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят между "орлите" и железничарите" е от 20:00 часа

Лудогорец очаквано натика отбора на столичани в неговото поле в началните минути, но това само веднъж доведе до намеса на Александър Любенов, който изби в корнер.

В средата на първото полувреме Лудогорец създаде добро нападение, а топката беше центрирана от Агибу Камара към Кайо Видал в наказателното поле, който стреля от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 683438

Източник: startphoto.bg

Защитата на гостите капитулира в 33-та минута на двубоя. Аслак Фон Витри центрира в наказателното, а първоначално отбраната на "железничарите" изчисти. Топката обаче беше върната в полето на столичани, а Дерой Дуарте принуди Александър Любенов да чисти топката с ръка, но вратарят я прати право в Спас Делев, който от няколко метра нямаше как да сгреши и изведе своя отбор напред в резултата.

Десет минути преди почивката Лудогорец можеше да удвои преднината си. Аслак Фон Витри центрира към Руан Круз в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя мина на сантиметри от страничната греда.

Снимка 683444

В последната минута на първото полувреме столичните "железничари" се спасиха от инкасиране на второ попадение благодарение на своя вратар. А Агибу Камара излезе сам срещу Александър Любенов, но юношата на Левски опази мрежата си с атрактивен плонж.

Снимка 683446

Точно един след първия съдийски сигнал "орлите" стигнаха до втори гол. Рик Джонатан достави добро подаване към Руан Круз в послето на столичани, а за голмайстора на Лудогорец не се оказа никакъв проблем да прати топката с глава в мрежата на Любенов.

Локомотив (София) много бързо можеше да върне едно попадение, но пропиля най-добрата си възможност в 62-рата минута. Бруно Франко центрира от лявото крило, топката достигна до Селсо Рапосо, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но много високо над напречната греда.

В 69-ата минута домакините удариха греда. Сон получи дълго подаване в полето на Локомотив, навлезе в наказателното поле, финтира защитник на гостите и стреля с левия крак, ала за негово съжаление в десния страничен стълб.

Снимка 683441

До края на мача темпото на игра спадна, а интересни положения липсваха и разградчани се поздравиха с успеха.