Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 882

Ботев (Враца) - Берое 1:2 в мач от Първа лига

Брилянтен гол в последните секунди донесе победа за Берое над Ботев (Враца)

Брилянтен гол на аржентинец донесе успеха за заралии

88′

ГООООООООООООООООООООЛ ЗА БЕРОЕ! Минута преди края гостите поведоха в резултата след истински гол-шедьовър. След центриране към наказателното поле Бариос успя да избие. Топката обаче бе овладяна от Оиер Сариеги, който пое на гърди, направи една крачка и от 25 метра стреля от въздуха, а кълбото се удари в страничната греда и влезе в мрежата на Ботев.

84′

В 84-та минута Мартин Смоленски можеше да нанесе решителен удар след подаване на Чавдар Ивайлов, но юношата на ЦСКА не беше достатъчно съсредоточен и не успя да се справи по най-добрия начин.

58′

ГРЕДА ЗА БЕРОЕ! В 58-ата минута Берое пропусна златна възможност да открие резултата. Жорди Говеа центрира прекрасно от левия фланг, а Кевин Сейхас нанесе удар, който се отби от дясната греда.

54′

Играещият много силно за Ботев Антоан Стоянов беше фаулиран от Кейвин Сейхас на границата на наказателното поле. Аржентинецът заслужено беше наказан с жълт картон, но от прекия свободен удар не произлезе нищо сериозно.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Първият жълт картон в мача беше показан на Давид Карденес.

Снимка 677651

Източник: startphoto.bg

37′

ГОООООООООООЛ ЗА БОТЕВ! ТРАОРЕ!!! Осем минути преди почивката домакините възстановиха равенството. Антоан Стоянов подхвана атака за врачани, а топката достигна до десния фланг, където се намираше Дилян Георгиев. Крилото на Ботев центрира остро в наказателното поле, а там Бубакар Траоре матира Артур Мота за 1:1.

19′

ГОООООООООООООООООООЛ ЗА БЕРОЕ! ПИНЕДА! Резултатът във Враца беше открит в средата на първото полувреме. Гостите изпълниха корнер, след който Хуан Карлос Пинеда излезе на първа греда и с глава пренасочи топката в мрежата на Ботев.

5′

С настъпването на 5-ата минута на двубоя станахме свидетели и на първия точен удар. Чавдар Ивайло стреля от границата на наказателното поле, но Артур Гарсия се справи без проблем с анемичния изстрел на футболиста на домакините.

1′

97 Владислав Найденов 18 Стилян Русенов

Ботев Враца приема Берое в мач от третия кръг на efbet Лига. Двубоят е днес от 21:15 часа.

Домакините търсят първа победа от началото на сезона след като загубиха от Ботев Пловди с 1:3 и от Левски с 0:4.

Ботев (Враца) може да приеме Берое в Бистрица?

Вижте защо

Врачани имат сериозни кадрови проблеми, след като централният защитник Меси Биатумусока получи контузия в двубоя срещу Левски и бе заменен в 87-ата минута. С трявма е и лидерът на врачани Браян Переа.

Гостите от Стара Загора победиха Септември на старта на efbet Лига, a в последния си мач завършиха наравно 0:0 с Локомотив София. Сезонът започна обещаващо за Берое, които излизат като фаворит в срещата, но Ботев Враца спечели последните си 5 домакинства срещу този съперник и мачът обещава да бъде изключително интригуващ.

Вероятни състави:

Ботев (Враца): Федерико Бариос, Дилян Георгиев, Стефан Цонков, Меси Биатомусока, Мартин Ачков, Давид Суарес, Спас Георгиев, Мартин Смоленски, Браян Переа, Бубакар Траоре, Даниел Генов

Берое: Артур Мота, Ойер Сариеги, Хуан Пабло Саломони, Лучано Скуадроне, Хуан Карлос Пинеда, Карлос Алгара, Стефан Гаврилов, Жорди Говеа, Кевин Сейхас, Алберто Салидо, Леандро Годой