Панайотов! Дълбоко в добавеното време ЦСКА не се възползва от най-добрата си възможност в двубоя. Матиас Фаетон овладя подаване на левия фланг, центрира в наказателното поле, където Петко Панайоттов връхлетя към топката, ала ударът му премина встрани от вратата.

Димитър Велковски проби отляво и нанесе мощен изстрел, който стражът Густаво Бусато спаси.

Жълт картон за Браян Кордоба.

89′

Улаус Скаршем е заменен от Марк-Емилио Папазов.

85′

ГООООООЛ ЗА ЦСКА! Въпреки потресаващото представяне на "армейците" в днешния мач, възпитаниците на Томислав Стипич съумяха да възстановят интригата в мача. Централният нападател Коялипу получи центриране отляво и на празна врата се разписа с глава.

81′

Какъв шанс за Арда! Съставът, воден от Александър Тунчев пропиля чиста възможност да наниже трето попадение във вратата на ЦСКА. Нападателят Илкер Будинов се измъкна от опеката на бранителите на "червените", след което напредна, за да нанесе изключително неточен удар.

77′

Двойна смяна за ЦСКА. Борносузов и Турицов се появиха в игра на мястото на Линдсет и Санянг.

75′

ГРЕДА ЗА АРДА! ЦСКА имаше огромен късмет четвърт час преди края, когато домакините удариха греда. Чинонсо Офор подхвана атака за Арда и подаде към Боби Цонев, който нанесе бомбен шут от границата на наказателното поле и разтресе напречната греда.

60′

КОЯЛИПУ! ЦСКА създаде най-доброто си положение в мача в 60-ата минута. Матиас Фаетон изведе Годуин Коялипу сам срещу вратаря на Арда, нападателят нанесе удар, но Господинов се справи перфектно и изби в корнер.

Снимка 679987

Източник: startphoto.bg

54′

Стипич прави една от последните си смени начело на ЦСКА. Фаетон замени Хайнц.

53′

ГООЛ ЗА АРДА! 2:0!! ТИЛЕВ! Арда нанесе втори решителен удар по амбициите на "червените" в 53-та минута на мача. Станислав Иванов премина елементарно през Християн Петров, напредна в полето на ЦСКА и пусна успореден пас към Иван Тилев, който хладнокръвно прати топката в мрежата на "армейците" за втори път в мача.

49′

Четири минути след подновяването на играта ЦСКА създаде суматоха в полето на Арда след корнер. Линдсет, Скаршем и Юлиан Илиев последователно стреляха към вратата на домакините, но ударите на първите двама бяха блокирани, а изстрелът на Илиев беше спасен от Господинов.

Снимка 679989

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

45+3′

ГРЕДА ЗА ЦСКА! В добавеното време на първото полувреме ЦСКА удари греда. Сейни Санянг центрира от корнер, а Християн Петров стреля с глава, ала само за да види как топката се удари в десния страничен стълб.

42′

ГООЛ ЗА АРДА! ЧИНОНСО ОФОР! Три минути преди почивката "армейската" защита капитулира. Домакините организираха атака по дясното крило, която доведе до центриране от Густаво Каскардо, а Чинонсо Офор се пребори във въздуха с Браян Кордоба и разпечата вратата на "червените".

27′

БУСАТО! Отборът на Арда имаше отлична възможност да открие резултата в 27-ата минута на двубоя. Димитър Велковски центрира прекрасно към Станислав Иванов в наказателното поле, играчът на Арда се отскубна от защитата на "червените" и нанесе удар от воле, но Густаво Бусато се намеси блестящо и опази "армейската" врата.

20′

Жълт картон за Кареасо.

Снимка 679980

19′

В 19-а минута на сблъсъка ЦСКА изпелете добра норвежка комбинация. Скаршем подаде към Линдсет вляво, а той центрира в наказателното поле, където Хайнц направи задна ножица, но топката се озова в ръцете на вратаря.

Снимка 679986

13′

Тобиас Хайнц нанесе първия точен удар за "червените" в 13-та минута на мача, но той беше твърде слаб и не представляваше никакъв проблем за Анатолий Господинов.

10′

В 10-ата минута на двубоя Чинонсо Офор си поигра на 21 в наказателното поле на "червените" и опита ножичен удар, но Християн Петров и Юлиян Илиев блокираха изстрела му с общи усилия.

Снимка 679976

6′

Футболистите на Стипич влязоха доста агресивно в мача и опитват да налагат висока преса, но това до този момент няма никакъв ефект и играчите на Арда се справят с лекота с "армейската" преса.

1′

80 Лъчезар Котев 91. Йоан Борносузов

Арда и ЦСКА ще играят един срещу друг в ранния съботен двубой от програмата на шестия кръг в Първа лига. Началният час на футболното събитие е 19:00 и ще бъде проследено на живо от сериозен брой футболни фенове в Кърджали.

Двата състава няма как да са доволни от началото на сезона. Домакините са на десета позиция с шест точки, събрани от две победи - над Крумовград и Хебър. В останалите си срещу играчите на Александър Тунчев записаха поражения - от Локомотив (Пловдив), Лудогорец и Спартак (Варна).

Стипич: Тони Силва ми писа в "Инстаграм", иска да се върне в ЦСКА

Треньорът на "армейците" направи любопитно разкрите

Гостите пък са в сериозна криза след като са с цели три загуби от първите си четири мача - от Лудогорец, Спартак (Варна) и Славия. Сред тях има и една победа над Хебър, която за момента носи триточковия актив на тима до момента.

Ситуацията при "червените" е доста напрегната и нов неуспех може да доведе до сътресения, както в треньорския пост на Томислав Стипич, така и по високите етажи. Допълнителен проблем може да бъде фактът, че съставът от столицата отново ще е без подкрепата на своите фенове, тъй като отборът продължава да изтърпява наказание.

Пламен Крачунов: Сега е момента да направим една голяма победа срещу ЦСКА

"Не ни трябва допълнителна мотивация"

През миналия сезон двата тима се срещнаха помежду си три пъти. Първо мачът в София завърши без победител - 0:0, след това срещата в Кърджали бе спечелена от "червените" с 3:2. Отборите се срещнаха и на четвъртфинал за Купата на България, в който ЦСКА спечели с 1:0.

Главен съдия на срещата е Васимир Ел Хатиб, с помощници Даниел Ников и Никифор Велков. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Дениз Соклов, а работата на реферите зорко ще следи Цветан Кръстев. Делегат на БФС е Райчо Райчев.