Преизидентът Георги Първанов вкара гол, а отборът му "Звезди 1994" и тима на дипломатите "Звезди 2007" завършиха 6:6 в благотворителен мач за децата-сираци, игран на националния стадион "Васил Левски".

Патрон на инициативата са президента Първанов и националния футболен селекционер Христо Стоичков.

За "Звезди 1994" освен президента и Христо Стоичков, игра и столичния кмет Бойко Борисов, който се отличи с хеттрик, а четвърто негово попадение бе отменено.

В отбора се появиха още Наско Сираков, който също вкара, Пламен Николов, Красимир Безински, Златко Янков, Пламен Гетов и Илиян Киряков.

Тимът бе подсилен и от депутати.

За отбора "Звезди 2007" играха дипломати от Русия, Унгария, Ирак, Казахстан, Словакия, Румъния и Бразилия.

Те бяха подкрепени от Йордан Лечков, реализирал два гола, Ивайло Андонов, който се прояви като вратар, Петър Михтарски, Петър Александров, Емил Кременлиев, Цанко Цветанов и Даниел Боримиров, който също вкара две попадения.

Съдия на двубоя бе Атанас Узунов, а през второто полувреме срещата ръководи международната реферка Камена Георгиева.

Организаторите обявиха, че от инициативата са събрани 46 000 лева, които ще отидат за децата в
домовете в село Брестовица (област Русе), в град Исперих и от дом "Славейков" в София.

Срещата започна с изпълнение на химна на Република България от Николина Чакърдъкова. В програмата участва и Мариана Попова.