Кирил Десподов отбеляза един от головете за победата на ПАОК с 2:0 над Шамрок Роувърс в среща-реванш от плейофите в Лига Европа.

Отборът на българина беше спечелил първия мач с 4:0 и с лекота се класира за основната фаза на турнира. Десподов се разписа в 75-ата минута, а другото попадение за отбора от Солун реализира Магомед Оздоев (64').

ПАОК не подходи достатъчно сериозно към мача, но въпреки това превъзхождаше домакините. Гръцкият тим имаше няколко възможности да поведе до почивката, като една от тях се откри пред Десподов в 36-ата минута. Българският национал изпълни пряк свободен удар, но вратарят на Шамрок Роувърс Леон Пьохълс спаси.

На почивката Разван Луческу не направи смени, но явно себеше поскарал на футболистите си и те вдигнаха оборотите. Десподов центрира перфектно към Тарик Тисудали, но той пропусна от точката на дузпата. С гола се размина и Магомед Оздоев.

В 64-ата минута по-добрата игра на ПАОК даде резултат. Андрия Живкович намери на чиста позиция Оздоев и този път руският халф не сгреши. След гола Луческу смени четирима футболисти наведнъж, като на терена се появиха Йоанис Константелиас, Щефан Шваб, Тайсон и Фьодор Чалов.

Четвърт час преди края Тайсон комбинира с Десподов, а той стреля безпощадно по дигонала. Това беше първо попадение за българина от началото на сезона.