Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надделя над Чикаго Булс със 115:109 точки след две продължения като гост в най-интересната среща от поредния кръг в НБА.
Джарет Джак реши изхода на двубоя с три точки 19 секунди преди края, когато Бен Гордън от „биковете" загуби топката. Джак отбеляза две точки, а след това бе точен и от линията за наказателни удари и изведе пионерите напред - 111:108.

Джо Смит вкара само едното свободно хвърляне и това бе последния кош за домакините. Защото те провалиха и следващата си атака, а в същото време Джеймс Джоунс вкара и четирите наказателни удара.

Брендън Рой бе най-резултатен за Портланд с 25 точки, а освен това записа и 11 асистенции. Резервата Травис Утлоу наниза 21 точки. За Чикаго се отличиха Бен Гордън с 32 точки и Джо Смит с 31 точки и 11 борби.

Интересно е, че Портланд успя да навакса изоставане от 14 точки през третата част и да се добере до успеха макар и след две продължения. Така „пионерите" записаха 15-а победа в последните си 16 срещи.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Финикс Сънс надигра Сиатъл Суперсоникс със 104:96 точки, но трябва да се отбележи, че губеше с 20 точки през първата част. Звездата на тима Амар Студамайър обаче направи великолепен мач, завършвайки с 34 точки и 11 асистенции. Слънцата вече имат 23 победи - най-много от всички отбори от Западната конференция.