Миналогодишният шампион на Уимбълдън Карлос Алкарас продължава защитата на титлата си, след като направи впечатляващ обрат срещу Франсис Тиафо. Световният номер 3 надделя над американеца в 5 сета, 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2, а срещата на централния корт продължи почти 4 часа.

В първия сет Алкарас първи направи пробив. Това се случи в 6-ия гейм, но американецът стигна до рибрейк. Тиафо отново взе подаването на съперника си в 11-ия гейм и след това спечели сета на собствен сервис.

Във втората част испанецът вдигна нивото си и след два пробива изравни. В третия сет Тиафо на няколко пъти поставяше под напрежение Алкарас и шампионът от Ролан Гарос се пропука в 7-ия гейм. След това американецът печелеше подаванията си и поведе с 2:1 сета.

В четвъртата част нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. Той започна по перфектен начин за испанеца и Алкарас поведе с 5:0, след което задържа без проблем преднината си.

Това се оказа и ключовият момент в мача. След 1:1 гейма в решителния сет, миналогодишният шампион направи два пробива и в крайна сметка стигна до успеха с 6:2.

Съперник на Алкарас в следващия кръг Алкарас ще бъде изправи срещу Бен Шелтън (САЩ) или представителят на Канада Денис Шаповалов.