Дунав (Русе) победи Рилски спортист с 3:1 като гост и се класира за следващата фаза на Sesame Купа на България. Успехът на "драконите" обаче не дойде никак лесно, като те се нуждаеха от продължения, за да победят днешния си съперник. Двата има завършиха 1:1 в редовното време.

След като през първата част не паднаха попадения, Димитър Законов откри в 62-ата минута. Десетина минути по-късно обаче Григор Долапчиев (73") изравни за Рилски и така вкара срещата в продължения, след като до края на мача така и никой от двата тима не успя да се разпише.

Малко след началото на продълженията Кристиян Господинов (96") вкара за гостите, а през второто полувреме Денислав Минчев подпечата успеха на своя тим с трети гол (107").

Така Дунав се класира напред за Купата, но от следващия кръг се включват отборите от елита. Русенци ще приемат Хебър (Пазарджик) у дома.