Кевин Дюрант, един от най-добрите баскетболисти в историята на НБА, се ядоса, когато научи, че Финикс Сънс преговаря с Голдън Стейт Уориърс за неговото преминаване там зад гърба му.
Според информацията, Дюрант и неговият мениджър разбрали за възможността той да се завърне в Голдън Стейт едва на 31 януари. Повече информация за сделката той научил от бившия си съотборник Стеф Къри след мача между Уориърс и Сънс на 1 февруари.
Преди това, Дюрант отказал да премине там, предвид сложната му история с клуба. Въпреки това, Уориърс продължили да се опитват да постигнат споразумение.
След като тези преговори не довели до резултат, Голдън Стейт подписаха с Джими Бътлър от Маями Хийт. Той първоначално бил разглеждан като план Б за Уориърс, в случай че сделката с Дюрант не се осъществи.
Сега, след като се чувства предаден от Финикс, не е изключено Дюрант да напусне клуба след края на сезона, въпреки че има договор до 2026 година.