Юношеският ни национален отбор до 19 години ще играе на Европейско първенство! Днес младите ни надежди победиха Чехия с 2:0 на стадион „ХаджиДимитър" в Сливен и по този начин си осигури класиране предсрочно.

Финалите са през месец юли догодина в Унгария, а освен чехите, България би и Швеция с 2:1 в Стара Загора.

Александър Василев проби по фланга и намери Николай Колев, който се разписа от границата на наказателното поле в 56-ата минута.

Малко по-късно за грубо нарушение Юри Содома получи директен червен картон и българският отбор вече имаше числено превъзходство, а в 60-ата минута Антонио Вутов получи топката в наказателното поле и отблизо покачи на 2:0.

В 69-та минута за нарушение на Александър Василев бе отсъдена дузпа в полза на чехите. Вратарят и капитан на българските юноши Александър Любенов обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси дузпата, изпълнена от Патрик Шчик.

В 76-ата минута Пламен Гълъбов получи втори жълт и съответно червен картон, а така двата отбора останаха с по десет души на терена, но въпреки това българите удържаха преднината си до края.

На националите им предстои още един мач - на 29 май, четвъртък, от 18 срещу Италия, който обаче се явява само протоколен.