Юношеският национален отбор на България до 16 години разби с 4:1 Молдова в контрола. Проверката се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен пред 400 зрители.

Хеттрик за успеха на възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев вкара талантът на ЦСКА Мартин Смоленски.

"Лъвчетата" излязоха напред в резултата още в 5-ата минута, когато Смоленски вкара от дузпа. След малко повече от половин час игра Мартин Хайдаров засече с глава центриране на Димитър Иванов и вкара за 2:0.

Веднага след почивката Молдова върна едно попадение. Българите веднага отговориха с гол на Мартин Смоленски за 3:1.

В средата на втората част нападателят на ЦСКА оформи своя хеттрик, а и крайното 4:1.

Стартов състав на България: 1. Радостин Георгиев, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 4. Лазар Боянов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 9. Мартин Смоленски, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов.

Селекционер: Марчо Дафчев.