Националният отбор по футбол на България за юноши загуби днес от Чехия. "Лъвчетата" отстъпиха с 0:1 в приятелски мач, игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. В четвъртък, отново от 14:00 часа на благоевградския стадион, юношите на България и Чехия ще изиграят още една приятелска среща.

Мачовете са част от подготовката на българския тим за елитния квалификационен кръг за европейско първенство през март във Франция.

След неубедителна игра през първото полувреме, когато падна и единственият гол в днешния двубой, отбелязан от чешкия нападател Филип Хавелка /35/, възпитаниците на селекционера Ангел Стойков заиграха по-организирано и по-добре след почивката.

Тогава те създадоха и няколко голови ситуации пред чешката врата. При една от атаките им в 57 мин. Тонислав Йорданов отправи хубав удар с глава под гредата, но чешкият вратар Юри Крипа изби. До края до промяна в резултата не се стигна.

Състав на България: Даниел Наумов, Петър Генчев, Васил Добрев, Мариян Димитров, Здравко Димитров, Асен Чандъров, Иван Тилев, Валери Христов, Светослав Ковачев, Тонислав Йорданов, Ивайло Найденов /резерви: Павел Здравков, Иван Калайджийски, Георги Янев, Илиян Стефанов, Атанас Ташолов, Милко Георгиев, Ивайло Климентов, Георги Русев, Станислав Иванов/.

Петър Хубчев: Сегашните българи са много по-разглезени от тези преди 20 години

"В началото играех като централен нападател"