България загуби от Унгария с 1:2 в контролна среща при юношите (родени 1997 година), която се игра в сателитното градче на Будапеща- Дьошд.

Домакините имаха по-голямо надмощие преди почивката, докато нашите разчитаха на контраатаки. Второто полувреме започна с невероятен пропуск на България U18, но в 51-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Жолт Петер. Жолт Беке я вкара за 1:0, а в 70-ата минута домакините добавиха още едно попадение. Негов автор беше Патрик Попов, който е от български произход.

Той се разписа с удар от 16 метра. Само две минути по-късно Николай Минков (полузащитник на Черно море Варна) върна едно попадение за България. След гола момчетата на националния селекционер Светослав Тодоров натиснаха здраво домакините, пренесоха събитията пред унгарската врата, но нов гол не падна.