Юношеския национален отбор на България до 16 години спечели с категоричното 3:0 над сборния отбор от провинция Северeн Рейн - Вестфалия (до 17 години) във втория си приятелски мач на немска земя. Методи Деянов направи общо 4 промени в стартовия състав - на вратата вместо Николай Кръстев започна Николай Радев, Илия Димитров бе предпочетен пред Емил Стоев на върха на атаката, а Александър Димитров зае мястото на Манол Чапов. От карето в защита в първия двубой липсваше Майк Кръстев, като игралият като ляв бек срещу Вестфалия Чавдар Ивайлов отиде вдясно на отбраната. Капитанът Мики Орачев се върна вляво на защитата, а мястото му в халфовата линия бе запълнено от четвъртото ново име в стартовата единайсеторка - Гери Димитров.

Илия Димитров откри резултата в 18-та минута, когато засече с глава центриране на Мики Орачев отляво. Пет минути по-късно авторът на първото попадение за лъвовете бе спънат от вратаря на немците, а рефера Витали Шефер отсъди дузпа. Орачев обаче стреля в аут.

Само 120 секунди по-късно българите поведоха с 2:0. Валентин Томов направи самостоятелен пробив, стигна до наказателното поле и с хубав удар оплете топката в мрежата. Крайното 3:0 оформи Мики Орачев, който през втората част заигра като ляв халф. В 59-та минута капитанът открадна топката от бранител на Северна Вестфалия, напредна, елиминира още един защитник и с десния крак узакони превъзходството на България.

Методи Деянов направи общо осем смени в двубоя, но запази тактическата постройка на 4-1-4-1. Наложи се само леко вътрешно разместване след влизането на Владимир Айтов - той застана в центъра на отбраната, Алеко Алеко премина като ляв бек, което пък позволи на Мики Орачев да отиде в предни позиции, където действа в мача с Вестфалия (0:1).

„Различното в сравнение с първия ни мач в Германия беше спокойствието, с което действахме в атака. Не бяхме нервни пред вратата на съперника, но точно това тренирахме между двата двубоя, наблегнахме на завършващия удар, на бързата реакция в наказателното поле. Бяхме много по-съсредоточени.

Действахме комбинативно, доволен съм. Сигурен съм обаче, че можем и още по-добре, всичко опира до упорита работа. Днес стояхме и малко по-стабилно физически, но това е така, защото задържахме по-умело топката. Имаше настроение и желание в момчетата, всички ме зарадваха с представянето си, а и днес го нямаше притеснението, което се прояви в срещата с Вестфалия", сподели Методи Деянов.

Съставът на България:
1. Николай Радев, 2. Чавдар Ивайлов (70 - 14. Майк Кръстев), 3. Стефан Велков (70 - 15. Борислав Ангелов), 5. Алеко Алеков, 4. Мики Орачев - капитан, 6. Серкан Юсеин (63 - 16. Антонио Тилев), 7. Александър Димитров (56 - 13. Владимир Айтов), 10. Валентин Томов (63 - 18. Тихомир Маджарски), 8. Янис Карабельов(63 - 17. Георги Кънчев), 11. Гери Димитров (63 - 10. Манол Чапов), 9. Илия Димитров (60 - 20. Емил Стоев)
Селекционер: Методи Деянов