Националният ни отбор по футбол понесе още един тежък шамар. „Лъвовете" бяха победени с 4:0 от Турция в приятелка среща, играна в Истанбул.

Контролата беше генерална репетиция преди евроквалификацията с Малта в петък. Комшиите ни разпиляха точно за седем минути след като в началото на второто полувреме ни нанизаха три гола. Един падна десет минути преди края на мача.

На вратата за тима ни стартира Божидар Митрев, който нямаше основна вина за нито един от попаденията. Защитата ни показа старата си слабост да допуска много грешки, които за жалост, костваха и четири гола. Нападението, в лицето на Илиан Мицански и Ивелин Попов не успя да създаде чисти голови положения, с изключение на една греда, която обаче бе дело на Владимир Гаджев.

Като цяло нашите играха добре през първата част като показаха комбинативен футбол. През второто полувреме обаче, тотално се сринаха.

Срещата започна с лек натиск на турците. Първата опасност бе в наша полза след като в 10-ата минута Гаджев шутира много силно от 20-тина метра, но нацели гредата на вратата на Волкан.

„Лъвовете" опитаха да натиснат съперника, но удари на Попов и Манолев не успяха да затруднят Бабачан. В края на полувремето комшиите загатнаха за големия си потенциал в атака. Нашите защитници все пак се справиха с опасности и така първото полувреме завърши без голове.

През втората част, Турция ни разпиля. Още в началните минути получихме гол. Хакан Чахланоолу изпълни по много добър начин фаул, за съжаление Митрев не успя да се намеси, въпреки че улови ъгъла, но в крайна сметка Турция поведе с 1:0.

Пет минути по-късно Бодуров върна доста необмислено към Митрев, който не успя да се намеси добре и топката стигна до Хакан Чахланоолу, който порази мрежата ни за втори път. Само минута по-късно турският ни кошмар стана пълен. Арда Туран намери Бурак, с подаване отляво, и той от непосредствена близост реализира за 3:0.

След попадението селекционерът ни Ивайло Петев направи множество смени, тъй като имаше право на цели шест. Играта ни съвсем не вървеше, а турците успяха да реализират още един гол. В 80-ата минута Бурак размина защитата ни, която изобщо не успя да реагира, турчинът остана сам срещу Митрев и отблизо реализира за 4:0.

Така „лъвовете" получиха доста тежък удар по самочувствието си, три дни преди евроквалификацията с Малта.