Младежкият национален отбор на България направи поредната важна крачка към класиране на Европейското първенство, след като завърши 1:1 като гост на Белгия.

След равностойно първо полувреме, в което и двата отбора се отчетоха с пропуски пред противниковата врата, тимовете се оттеглиха за почивка при резултат 0:0.

Втората част бе изпълнена с много емоции и интересни ситуации пред двете врати. Домакините имаха лек превес и пропуснаха няколко удобни положения за гол.

Така се стигна до 73-ата минута когато играч не Белгия бе съборен в българското наказателно поле и съдията отсъди дузпа. Тя бе първоначално спасена от Николай Михайлов, но при добавката Легеер откри резултата.

Оттук до края на двубоя българите хвърлиха всички сили в атака и успяха да вземат своето. В 89-ата минута влезлият като резерва Костадин Хазуров бе фаулиран от Вуйтенс, който бе декориран в червено и се превърна във втория изгонен играч на Белгия, след като Мюлемо пое пътя към съблекалните 6 минути по-рано. Генков не пропусна да изравни от бялата точка и оформи крайното 1:1.

България: Николай Михайлов, Живко Миланов, Ивелин Попов, Станислав Манолев (86-Костадин Хазуров), Цветан Генков, Димо Атанасов, Иво Иванов, Тодор Паланков (70-Христо Златински, 80-Борислав Караматев), Петър Занев, Пламен Николов, Борислав Стойчев