България надигра състава на Азербайджан в последна и за двата тима квалификация, а въобще и мач от програмата на Евро 2016.

"Лъвчетата" на Петев спечелиха с 2:0, след попадения на Михаил Александров и Димитър Рангелов.

КОМЕНТАР ОТ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Националите ни играха пред празни трибуни. Докато волейболните им колеги пълнят зала "Арена Армеец" до краен предел, момчетата на Ивайло Петев трябваше да берат срама и да се червят, че няма кой да ги гледа.

Нашите сложиха край на европейската си кампания срещу отбора, с който започнаха.

Преди малко повече от година националите биха в Баку с 2:1 и тръгнаха по най-добрия начин. Сега обаче всичко е на обратния полюс, като ние сме с едва две победи в последните си 9 мача (1:0 над Малта), докато Азербайджан има едно-единствено поражение през календарната 2015 г. - с 1:3 от Италия преди 3 дни, откакто тимът беше поет от хърватската легенда Роберт Просинечки.

Двата тима са и съседи в класирането, като нашите все пак спечелиха четвъртата позиция в крайното класиране.

Александров бе точен с глава, след центриране от корнер в 20-ата минута, а при подобна ситуация, само че не от статично положение, Рангелов оформи крайното 2:0, също с глава, в 56-ата минута на двубоя.

Бяхме по-добрият отбор на терена, но това едва ли стопли особено 450-те души, дошли да гледат днес последния мач на националите в квалификациите за Евро 2016.