Националите победиха с 2:0 Амкар в контролна среща, която бе дебют за Станимир като селекционер. Проверката се състоя от две полувремена от по 30 минути и бе изгледана от около 3000 зрители.

Още в началото на двубоя "трикольорите" упражниха натиск и в 10-ата минута очаквано поведоха в резултата. Телкийски центрира от пряк свободен удар отдясно, Тунчев се извиси над всички и с глава откри за 1:0. Бранителят на ЦСКА бе изпуснат от защитник на гостите, носещ еротичното име Белокуров.

В 28-ата минута халфът на Левски ознаменува добрата си игра с попадение. Мечо получи топката от Домовчийски и от близко разстояние направи 2:0.

През първото полувреме Станимир Стоилов заложи на схемата 4-4-2, като в защита от дясно на ляво действаха Захари Сираков, Александър Тунчев, Игор Томашич и Петър Занев. Двойката опорни полузащитници бе Кишишев и Стилиян Петров, по дясното крило действаше Телкийски, а отляво - Домовчийски. На върха на атаката бе Генков, който бе подпомаган от Чавдар Янков.

През вторите 30 минути Мъри пусна в игра останалите футболисти, като единствените, които останаха през всичките 60 минути на терена, бяха Захари Сираков, Занев и Стилиян. Схемата на игра бе променена на 3-4-3.

Тройката бранители бе Сираков, Топузаков и Занев. В халфовата линия действаха Йовов (отдясно), Станислав Ангелов и Стилиян Петров като опорни и Вагнер вляво. Тройката в нападение бе Мартин Петров, Манчев и Бербатов.

"Трикольорите" създадоха няколко опасни положения. Особено фрапантен бе пропускът с глава на Бербо от 2 метра, когато топката срещна горната греда. За руснаците с пропуски се отчетоха българите Мартин Кушев и Георги Пеев.

Вторият показа, че е пределно мотивиран да накаже България, след като остана извън състава на Мъри.