България загуби първата си приятелска среща за 2010 година. На връх 3- март, "трикольорите" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Полша. По един гол в двете полувремето вкараха Блашчиковски и Левандовски.

Момчетата на Станимир Стоилов изиграха слаб мач, като за 90 минути почти не застрашиха полската врата. Най-добрите възможности за нашия отбор се откриха пред резервата Божинов, който на два пъти бе близо до гол.

Домакините от Полша започнаха много амбицирано мача и в първите минути наложиха териториален натиск. Отбраната на България обаче се справи с предизвикателството и не допусна изненади.

Постепенно играта се изравни, а добрите атаки и към двете врати бяха дефицит. Всичко по-интересно през полувремето се случи в последните минути. В 42-ата минута Полша откри резултата след отлична контраатака, завършила със силен и точен удар на Якуб Блашчиковски-Куба.

В последната минута пък Иванков спаси сигурен втори гол, след като парира удар от няколко метра на Обраняк. Секунди преди това шут на Куба се отби в лявия страничен стълб на българската врата.

Още на полувремето и двамата селекционери направиха по няколко промени в съставите. В игра за "трикольорите" се появиха Валери Божинов и Велизар Димитров, които заеха местата на титулярната двойка нападатели Димитър Бербатов и Ивелин Попов.

Именно Божинов можеше да изравни резултата след час игра. Нападателят засече с глава отлично центриране от свободен удар на Благой Георгиев, но от няколко метра стреля в аут. Само 2 минути по-късно Полша ни наказа с втори гол след нова безупречна контраатака. Левандовски получи отлично извеждащо подаване от Куба и с брутален шут с десния крак не остави шанс на Иванков - 2:0. При атаката за гола грешка в средата на терена допусна Иван Иванов.

Момчетата на Мъри Стоилов отговориха с опасен удар на Валери Божонов, затруднил максимално вратаря Кужшчак. В заключителните минути на мача на терена за България се появиха Мартин Камбуров и Иван Стоянов, но и това не донесе желания резултат.