Българския национален отбор до 18 години изигра първата си приятелска среща срещу отбора на Румъния до 18 години на базата им в Буфтя.

Нашите момчета имаха няколко възможности да открият резултата в началото на двубоя, но постепенно играта се изравни, вследствие на което до края на първото полувреме не се стигна до по-опасни положения пред двете врати.

Второто полувреме продължи с изравнена битка, но в 53-та минута, след изпълнение на фаул, румънците успяха да открият резултата.

Срещата приключи при резултат 1:0 за Румъния. Следващата приятелска среща между двата отбора е в понеделник, 10 юни, от 11:00 часа отново на базата на Румъния в Буфтя.

Състав на България: 1. Златомир Стоименов; 2. Дейвид Михалев (13. Самуил Колев); 4. Виктор Любенов (5. Адриан Видинов); 6. Ивайло Видев (к) (3. Борис Стойков); 7. Константин Димитров (20. Даниел Коков); 9. Преслав Бачев (11. Александър Божилов); 10. Валентин Доцев (8. Пламен Аршев); 15. Димитър Христов (17. Александър Маринов); 16. Васил Казълджиев (19. Александър Кожухаров); 18. Кубрат Йонашчъ (14. Викторио Вълков); 22. Велиян Видолов (21. Раян Иванов)