Младежкият национален отбор на България до 21 години победи връстниците си от Украйна в приятелския турнир Анталия Къп.

"Лъвчетата" се наложиха с 2:1 след като осъществиха пълен обрат на турска земя. Украинците поведоха чрез Назаренко, но Доминик Янков изравни малко късно. Филип Кръстев донесе победата на България в 53-ата минута.

Александър Димитров: Успеем ли да се надскочим, ще се класираме

Селекционерът на младежите: Успеем ли да се надскочим, ще се класираме

„Аз проведох един разговор с момчетата, но не останах удовлетворен от техните отговори за личните им цели в младежкия национален отбор“

Украинците откриха в 8-ата минута, когато Назаренко не остави шансове на Светослав Вуцов.

В 20-та минута Доминик Янков се възползва от грешка на съперника и направи резултат 1:1. През втората част малките "лъвове" удариха още веднъж. В 53-ата минута Филип Кръстев стреля от пряк свободен удар от границите на наказателното поле и парита стража на украинците за крайното 2:1

В следващите мачове България ще се изправи срещу Словения и Казахстан.