България продължава да трупа негативни резултати от Естония. След като балтийците ни биха на баскетбол, сега не постигнахме победа над тях и на футбол. Младежкият ни национален отбор завърши при равенство 1:1, което може да се окаже фатално в борбата ни за класиране на европейско първенство.

Още по-неприятното е, че селекцията на Мишо Мадански водеше през целия мач, след като Ради Кирилов откри в 19-ата минута, но типично по български допуснахме гол в 94-ата и така точките бяха поделени.

Селекционерът  Мадански имаше няколко въпросителни преди началото на срещата. Специалистът не можеше да разчита на някои основни състезатели като Тодор Неделев, който се очаква тази вечер да бъде титуляр за мъжкия отбор срещу Италия. До последно се очакваше, че бранителят Ангел Грънчов ще бъде титуляр, ала на негово място започна Илия Мунин, който прави много силен сезон с екипа на Любимец.

Официален дебют с фланелката на „лъвовете" направи Едисон Йорданов, като играчът на Борусия (Дортмунд) 2 играеше зад единствения централен нападател Живко Петков.

Срещата в Ловеч започна  с лек домакински натиск на българите. Резултатът можеше да бъде открит в петата минута, ала ударът на Живко Петков мина над горната греда.

Нашите все пак демонстрираха характер и в 19-ата минута поведоха с 1:0. Милен Гамаков пусна уникален извеждащ пас към Ради Кирилов, който навлезе мощно в наказателното поле и пусна топката майсторски под плонжа на Мееритс за 1:0.

Отбелязаният гол обаче повлия по-добре на гостите, които до края на полувремето бяха господари на терена. Естонците затваряха пространствата много умело, пресирайки още в нашето наказателно поле. Активизацията им донесе резултат и до края на полувремето балтийците пропиляха две отлични ситуации след удари с глава.

Първо Ретел удари гредата зад Евтимов, а 10 минути след това Липин не реализира от добра позиция.

Второто полувреме демонстрира видим възход в селекцията на Мишо Мадански. „Лъвовете" създадоха няколко много добри възможности, но с пропуски се отличиха Иван Горанов и Ради Кирилов.

Така типично по български, националите ни се отпуснаха и в 94-ата инкасираха попадение. Естонците получиха шанс да изсипят топката в наказателното поле. Българите бяха притеснени не успяха да изчистят топката по добър начин и така непокритият Баранов реализира за крайното 1:1.

Следващият мач на младите ни футболисти е срещу фаворита в групата-Русия.

БЪЛГАРИЯ-ЕСТОНИЯ 1:1

1:0 Радослав Кирилов (19'), 1:1 Беранов (90+4')

СТАДИОН: Градски стадион в Ловеч

СЪДИЯ: Торнике Гванцеладзе (Грузия)

БЪЛГАРИЯ: Димитър Евтимов, Илия Мунин, Георги Терзиев, Асен Георгиев, Иван Горанов, Симеон Славчев, Ивайло Чочев, Милен Гамаков, Едисон Йорданов, Радослав Кирилов, Живко Петков

ЕСТОНИЯ: Мееритс, Кулиниц, Подхолюзин, Метс, Баранов, Липин, Раудсеп, Пик, Аниер, Антонов, Ретел