Със спечелването на приятелския турнир в Кипър националите значително вдигнаха самочувствието си преди евробитките. Успехът не е толкова важен, колкото това, че Стоичков най-сетне се реши да заложи на нападателния футбол. Непрестанни пробиви по крилата, положения пред вратата на противника...

Срещу Латвия (2:0) Камата стартира със Светльо Тодоров, Янкович и Йовов в предни позиции, което подсказа, че ще търсим гол още в началните минути. Така и стана, след като бранителят Сурнинс си отбеляза автогол в 18-ата, а до почивката и лявото крило на Левски се разписа. И през втората част Ицо не изневери на офанзивната си тактика, като пусна Божинов на мястото на Тоди.

До 60-ата минута нападателят на Ювентус бе на върха на атаката. Тогава в игра се появи Генков (на мястото на Йовов) и Божинов бе върнат по лявото крило, но до края нашият отбор изкара с трима нападатели, както и започна. Малко след почивката Мариян Христов бе сменен от Благой Георгиев, след което Пеев и Благо непрестанно си сменяха позициите. Докато единият действаше по дясното крило на атаката, другият бе... опорен халф, където си партнираше с Янков. И в двата двубоя в Кипър Тинката игра десен бек, защото Стоичков възнамерява да го пусне на този пост в евроквалификацията с Албания на 28 март предвид наказанието на Станислав Ангелов.

Във финала срещу Кипър (3:0) Стоичков пак избра атакуващия футбол, започвайки с Бербатов, Божинов и Тоди в предни позиции. Бербо изкара цял мач, а партньорите му в атака отстъпиха местата си на Благо Георгиев и Янкович в началото на втората част. От 45-ата до 81-ата минута Стоичков изневери на схемата си с трима нападатели, на която заложи през целия мач с Латвия и първото полувреме с Кипър. Само Янкович и Бербатов бяха на върха на атаката, като дори натурализираният сърбин действаше зад тарана на Тотнъм и тогава схемата се промени в 4-4-1-1. Девет минути преди края на мача Генков влезе на терена и доиграхме срещата с двама чисти нападатели.

Двойката полузащитници в централната зона бе Станислав Ангелов и Мариян Христов, като в един момент сред тях се вмести и Чавдар Янков. По дясното крило шанс за изява получиха Телкийски, Пеев и Благой Георгиев. В периода, в който Мечо и Благо бяха на терена, първият премина в центъра, където подпомагаше опорния полузащитник Станислав Ангелов.
Това, че не допуснахме нито един гол, а вкарахме цели 5 на приятелския турнир, не бива да се счита за голямо постижение. Кипър и Латвия, както и унгарците, са средняшки тимове. По-добре да изчакаме евроквалификациите, защото това са мачовете на истината. Първият от тях е на 28 март срещу Албания.