Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:2 от Франция втория си мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2018 и по този начин загуби шансове да се класира за форума през лятото във Финландия. Головете за "петлите" вкара Набил Алиу (26,78). Двубоят се игра в испанския град Бенидорм .

Нов силен мач за "лъвчетата" изигра вратарят Димитър Шейтанов, който се отличи с няколко ключови спасявания. В средата на второто полувреме Андреа Христов и Тони Иванов бяха близо до изравнителен гол, но и стражът на Франция Албан Лафонт демонстрира високата си класа.

Българите остават на трето място във временното класиране с 1 точка, след като завършиха 0:0 в първия си мач с Испания. Иберийците посрещата четвъртия тим в групата - Белгия днес от 19:00 часа. Франция е с пълен актив от 6 точки.

Двубоят на стадиона в Бенидорм започна по-добре за "петлите". Още в 4-ата минута Гуитам бе близо до гол, но Шейтанов спаси. В 9-ата минута Калоян Кръстев можеше да открие резултата, но не успя да уцели вратата.

В 23-ата минута отново нападателят на "лъвчетата" бе близо до попадение. Лафонт обаче внимаваше и спаси.

Гуитам и Маолида създадоха главоболия на Шейтанов малко след това, за да се стигне до 26-ата минута, когато "петлите" излязоха напред в резултата. Автор на гола стана Алиу, а за попадението му асистира Сюсанс.

Франция продължи да бъде по-активният отбор след откриването на резултата. Само добрите намеси на Димитър Шейтанов спасиха българския отбор до края на полувремето. Българският вратар се намеси решително след удари на Йоан и голмайстора Алиу.

Юношите на България се опълчиха на Испания и дадоха надежда за бъдещето на футбола ни

Нулево равенство между двата тима

Играта през втората част продължи да се развива по идентичен начин като първото полувреме.

В 61-ата минута се откри поредна добра възможност пред Франция, като отново Йоан се отличи с пропуск. В 72-ата минута "лъвчетата" бяха близо до изравнителен гол. Андреа Христов нанесе опасен удар, който обаче бе спасен от Лафонт.

Секудни по-късно стражът на Тулуза отново спаси своя отбор, като този път отрази шут на Тони Иванов.

В 78-ата минута Димитър Шейтанов капитулира за втори път. Автор на гола стана Набил Алиу. Нападателят на Монако вкара след подаване на резервата Гури.

В края на мача Андреа Христов не успя да уцели вратата след центриране на Тилев от пряк свободен удар. Малко след това Лафонт спаси опасен удар на Петков Христов.

Така срещата завърши с победа 2:0 на Франция.

Съставът на България U19 за Елитния квалификационен кръг на ЕВРО 2018

Ангел Стойков обяви състава за Елитния квалификационен кръг на ЕВРО 2018

Най-много представители имат Септември и Черно море

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

90+2`Край на мача.

90+1` Албан Лафонт отрази удар на Петко Христов.

90` Пропуск на Андреа Христов след центриране на Тилев от пряк свободен удар.

78` ГОООЛ ЗА ФРАНЦИЯ!!! Нов гол на Набил Алиу. Нападателят на Монако вкара второто си попадение в срещата, като този път му асистира Гури.

77` Удар на Тони Иванов не намери целта.

73` Нова добра намеса на вратаря на "петлите". Лафонт спаси вратата си след шут на Тони Иванов.

72` България бе близо до изравнителен гол. Андреа Христов отправи удар, който бе спасен от Лафонт. Корнер за "лъвчетата".

68` Тони Иванов влиза на мястото на Станислав Иванов.

61` Пореден отличен шанс за гол пред Франция. Този път Йоан не успя да намери очертанията на вратата.

56` Удар на Алиу е блокиран, топката излиза в корнер.

50` Иван Тилев изпълни пряк свободен удар, но топката излезе в корнер. Без проблеми за Лафонт след изпълнението на ъгловия удар.

49` Сюсанс центрира от корнер в наказателното поле, където Гитан опита удар, но прати топката в аут.

45` Начало на втората част. Ангел Стойков прави две промени в своя състав. На местата на Исуф и Костадинов влизат Гаврилов и Кабов.

45+1` Край на първото полувреме.

43` Поредна отлична възможност за Франция. Йоан нанесе удар, но и този път вратаря на България спасява.

42` Нова добра намеса на Шейтанов след шут на голмайстора Алиу.

41` Удар на Маолида е блокиран от български защитник. Топката излиза в корнер за Франция.

38` Ниакате също не съумя да намери очертанията на вратата на Шейтанов.

36` Нов пропуск на французите. Гуитан не успя да уцели вратата.

34` Шейтанов спасява нов удар на Йоан.

28` След попадението инициативата отново е за отбора на Франция. Йоан не успя да намери очертанията на вратата.

26`ГОООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Натискът на "петлите" логично доведе до гол. Негов автор стана Алиу след асистенция на Сюсанс.

25` Нов шанс за Франция, този път Маолида пропуска.

24` Франция отговори с удар на Гуитан. Шейтанов отново е стабилен и спасява.

23` Нов шанс се откри пред Калоян Кръстев, но Албан Лафонт се намеси и спаси вратата си.

15' Французите изпълните три поредни корнера, но не успяха да затруднят Шейтанов.

12' Нов неточен удар на "петлите". Този път негов автор е Йоан.

9' България отговори с отлична възможност за Калоян Кръстев, но ударът на нападателя бе неточен.

8' Нападателят на Франция Маолида опита удар, който не намери очертанията на вратата.

4' Първа по-сериозна опасност пред вратата на България. Гуитам опита удар, който е отразен от Шейтанов.