Националният отбор на България по футбол за девойки до 17 година победи Латвия с 3:1 във втория си двубой от група B6 на европейските квалификации. Така тимът завърши на второ място в крайното класиране след Украйна, който е с пълен актив от 6 точки.

ЦСКА все пак ще има национал, Младен Кръстаич призова "червен" защитник

Християн Петров ще замени бранителя на Фиорентина Димо Кръстев

Двубоят, който се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, започна с масиран натиск на България и още в 4-тата минута националките получиха дузпа, която беше пропусната от Виктория Генова. Малко след това обаче Никол Диманова откри резултата след асистенция на Полина Демирова. Българският тим продължи да е по-активен и в 20-тата минута Диманова уцели греда, а само три по-късно и изстрел на Александра Маринова се отклони от страничния стълб. В 28-мата минута Демирова все пак покачи на 2:0 и даде стабилна преднина на домакините.

След почивката Латвия успя да върне интригата след автогол на Михайлова в 69-тата минута, но България се поздрави с крайния успех, след като в продължението Мирела Петрова оформи крайното 3:1.

Състав на България: Мартина Илиева, Александра Маринова, Бианка Демирова, Рона Михайлова (62-Мила Попова), Михаела Михайлова, Виктория Генова, Ивана Тодорова, Ния Дулева (46-Гергана Георгиева), Полина Демирова, Силвия Найденова (71-Василена Стефанова), Никол Диманова (86-Мирела Петрова).