Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:

Жълт картон за Янкович.

90′

Жълт картон за Малинов.

89′

Пропуск на Костадинов! Халфът овладя топката след центриране на Карагарен в наказателното поле. Халфът нанесе удар, който бе блокиран от Секулич. България изпълни корнер, след който Костадинов стреля с глава над вратата.

84′

Добра атака на Черна гора завърши с отлична намеса на Пламен Илиев! Косович получи топката в наказателното поле, при който Тигъра с шпагат изчисти топката пред вратата на Косович. След неговото изпълнение Вукчевич стреля покрай вратата.

Снимка 447358

82′

Хакшабанович е заменен от Миркович.

77′

Карагарен влиза на мястото на Вандерсон.

72′

Вандерсон опита тежък удар от далечна дистанция, който Лагатор блокира.

70′

Иса влиза на мястото на Марселиньо.

Снимка 447357

66′

Йовович е заменен от Янкович.

63′

Костадинов заменя Попов.

Снимка 447355

57′

Хакшабанович опита удар от около 20 метра. Пламен Илиев не успя да улови топката, след което Занев изчисти в корнер.

54′

Марселиньо проби през центъра и опита удар, който рикошира в играч на домакините и излезе в корнер. След неговото изпълнение Димитров стреля с глава в аут.

Снимка 447347

53′

Спасяване на Илиев!!! Марушич проби отдясно и центрира на далечната греда, където Пашов изпусна Йовович. Нападателят на Черна гора не успя да нанесе хубав удар и вратарят на "лъвовете" се справи.

47′

Безкрайно неточен опит за удар на Вандерсон.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

Снимка 447345

45′

Марушич сбърка и не успя да изчисти топката. Кълбото попадна в Божидар Краев, който от удобна позиция стреля по диагонала, но покрай вратата.

39′

Косович заменя Савич.

37′

Нов шанс за България. Петкович сбърка и топката попадна в Галин Иванов отляво. Крилото проби и намери Краев в наказателното поле. Ударът на нападателя бе блокиран. Топката отново стигна в Иванов, който опита силен шут, който бе безкрайно неточен.

34′

Болйевич получи топката отляво и опита удар от движение, но прати топката високо над вратата.

31′

Гол на Божидар Краев е отменен поради засада. Нападателят засече с глава центриране от пряк свободен удар, но бе зад отбраната на Черна гора.

30′

Жълт картон за Лагатор.

Снимка 447348

27′

Вукчевич намери Йовович отдясно, който преодоля Пашов и опита удар, който Димитров изби.

20′

Жълт картон за Георги Пашов.

9′

Вандерсон центрира от пряк свободен удар, след което последва разбъркване в наказателното поле. Димитров нанесе слаб удар, след който Марселиньо опита да засече топката във вратата, но прати кълбото в аут.

6′

Пропуск на Галин Иванов!!! Недялков се включи в атака отляво. Крайният бранител с перфектно центриране намери Галин Иванов в наказателното поле. Фланговият футболист обаче стреля слабо и право в Петкович, който изби.

Снимка 447349

5′

Бечирай се устреми към наказателното поле на България. Нападателят реши сам да завърши атаката и нанесе удар, който бе блокиран от Кристиан Димитров.

3′

Малинов опита удар от въздуха от далечна дистанция. Топката минава високо над вратата.

1′

20. Софранац 15. Терзиев

Българският национален отбор гостува на Черна гора в пореден двубой от квалификациите за Евро 2020. Двубоят в Подгорица е повече за престиж, след като "лъвовете" загубиха всякакъв шанс за едно от първите две места в група "А". Целите ни по-скоро са насочени към месец март, когато евентуално трябва да участваме в плейофната фаза в Лига на нациите.

Балъков: Имаме си и силни страни, виждам позитивно развитие

"Целта ни е да съсредоточим всичките си сили за мачовете през март"

Селекционерът Красимир Балъков е в серия от четири загуби в първите си четири мача на тима. Трима от четиримата титуляри в последната квалификация на "Уембли" - Николай Бодуров, Страхил Попов и Васил Божиков, са аут за мача поради различни причини. Единствено Антон Недялков ще е титуляр, но този път може да играе централен защитник в тандем с Кристиан Димитров от Ботев (Пд). Шанс сред титулярите може да получат Георги Пашов и Петър Занев.

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши европейската квалификация между Черна гора и България?

Виж резултати

Победа за домакините. 45.5%

Триумф за българската селекция, водена от наставника Красимир Балъков. 18.3%

Предвиждам равенство в Подгорица. 27.1%

Не се интересувам от крайния резултат на тази среща. 9.1%

Другата дилема пред селекционера е дали Галин Иванов или Кирил Десподов да започне на десния фланг. В предни позиции пък основно ще се разчита на Марселиньо и Вандерсон.

Заради контузии от сметките на домакините отпаднаха централният бранител Жарко Томашевич от Астана и полузащитниците Марко Вешович от Легия (Варшава) и Марко Бакич от белгийския Мускрон, а под въпрос е Вукан Савичевич от полския Висла. Бранителят на Атлетико (Мадрид) Стефан Савич обаче ще води защитата, след като пропусна първата среща на "Васил Левски".

Главен съдия на срещата днес е Андреас Екберг от Швеция, с помощници Мехмет Кулум и Щефан Халберг.

Георги Костадинов: Черна гора не ни превъзхожда с каквото и да е било

"Настоящият ни точков актив не отговаря на нашето ниво"