Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, но отборът му претърпя разгромна загуба с 1:5 на собствен терен от Морейрензе. Българският национал получи жълт картон и остана на терена до 78-ата минута, когато беше сменен от Самуел Диаш Лино.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Фелипе Сораеш, който беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране от статично положение. В средата на полувремето Габриелсиньо засече подаване отдясно за 0:2. Всичко се изясни в 52-ата минута, когато точен са гостите беше Фабио Абреу. В 68-ата отново Фелипе Соареш се оказа на точното място и с добавка отблизо завърши бърза контра на Морейренсе. Петият гол беше дело на Педро Нуно в 77-ата минута с красив прехвърлящ удар. Малко по-късно заменилият Краев Диаш Лино вкара почетното попадение за домакините.

В най-интересният мач Спортинг Брага победи съименика си от Лисабон с 1:0 с гол на бъдещия футболист на Барселона Тринкао. Авеш се наложи с 2:1 при гостуването си на Маритимо. Със същия резултат Санта Клара победи на Азорските острови Пасош де Ферейра.