Младежкият национален отбор на България, воден от Тони Здравков, записа срамно поражение при гостуването на Люксмебург.

Тимът на "лъвчетата" допусна минимална загуба с 0:1 от последния в групата. Така в крайното класиране българите завършват на предпоследното пето място с 10 точки. Пред селекцията на Здравков завършиха Франция, Словения, Черна Гора и Казахстан.

Единственото попадение в мача дойде в средата на първото полувреме, дело на Тим Хал.

Макар че на моменти родните национали имаха владение върху топката, те така и не съмуяха да стигнат до попадение и закономерно завършиха европейските квалификации със загуба.

В последните 10 минути домакините довършиха срещата с човек по-малко заради червен картон на Едвин Муратович, но и този факт не помогна на българите да избегнат поражението.

Антони Здравков: Горд съм, че работих с този отбор